| sarmalutapicanta a întrebat:

De ce oamenii sunt atat de egoisti incat imi dau senzatia ca blocurile pe langa care merg eu zi de zi sunt niste mizerii egoiste care put a plictiseala, niste morminte frate, bai deci nu te-ar primii nimeni inauntru in bloc, bai ce intunecata ii lumea de ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca oamenii sunt programati genetic sa supravietuiasca si secretul supravietuirii nu e empatia, ci egoismul. Empatia e urmatorul nivel dar va mai dura pana cand intreaga specie umana se va uniformiza genetic/psihic iar noi vom fi disparuti demult cand se va intampla asta.

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Este un aspect pozitiv că nu oricine este lăsat înăuntrul blocului. Oricum nu are nicio relevanță asta cu concluzia la care ai ajuns și care mi se pare eronată.

| AirănMeidăn a răspuns:

de ce vrei sa intri in bloc?

| floresdemayo a răspuns (pentru AirănMeidăn):

L-a fugărit un cățel. straight face