| hana a întrebat:

Mi se intampla in fiecare vara cand merg la mare ca dupa ce ma bronzez sa inceapa pielea sa se exfolieze si sa raman cu pete albe pe spate si acum chiar si pe fatacrying(...am folosit produse cu nivel ridicat de protectie si nu am stat foarte mult la soare, mai mult in apa... ce sa fac? cum sa exfoliez acum pielea incat sa nu se mai vada acele pete?

1 răspuns:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Problema poate fi putin mai grava decat pare. O recomandare ar fi sa mergi la un dermatolog si sa faci niste analize mai complexe. E o boala ce se manifesta astfel care nu tine cont de ce creme ai folosit la plaja.Tratamente sunt in general dar cel mai bine un dermatolog iti poate spune exact care e cauza.Bafta!