| William a întrebat:

Mi se pare mie sau Coca Cola si Pepsi au acelasi gust?

18 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Poate se compara la gust cu Coca Cola la 2, 5l.
P.S: Coca Cola la 2l, difera la gust fata de Coca Cola la 2, 5l.

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru Ronnix):

Serios? laughing
Si ala la 0.5l difera la gust de ala la 2l? thinking

| Ronnix a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Da, foarte serios. Gustul difera de la sticla la sticla, in ceea ce priveste sucurile Coca Cola. La sticlele de pana in 2l gustul este dulce si aromat, pe cand la sticlele de 2, 5l aroma este slaba si gustul acrisor.

| FemeiaPisică a răspuns:

Dacă ești fumător ai impresia că gustul este asemănător. Sincer, eu am băut din ambele și nu au același gust. În Pepsi se simte mai multă lămâie și este mai dulce, iar în Cola se simte mai puțin.

| Croampa a răspuns (pentru FemeiaPisică):

Serios? Si eu simteam putina diferenta, dar nu asa multa! laughing

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu au acelasi gust, pepsi e mai dulceag iar cola pare sa aiba o nuanta foarte slab acrisor-amaruie, probabil e nuanta data de cafeina si caramel. Coca cola obisnuita are zahar in ea. Ma indoiesc ca pepsi are exclusiv zahar, probabil are indulcitori de-aici si gustul mai dulceag. Pepsi pare de asemenea mai putin acidulata.

| OldSoul a răspuns:

In principal sunt una si aceeasi doar ca Pepsi are mai multe arome disponibile decat cocacola

| Doub a răspuns:

Uaau, nu sunt singura care crede asta.
Plus ca mi se par oribile.

| Wøodenpints a răspuns:

Total neadevărat. Ambele au gust de cola, dar folosesc rețete diferite. Pepsi a apărut la 7 ani după Coca-Cola și a furat rețeta. N-a furat-o bine, pentru că în prezent, cu toate că au gust asemănător, Pepsi este un pișat în ploaie pe lângă Coca-cola.
Da, ambele-s la fel de canceroase, dar Coca-Cola călărește Pepsi fără probleme.

| Mayar a răspuns:

Cei care au consumat de cativa ani Cocla Cola sau Pepsi pot observa si isi pot aminti ca pe cum treceau anii, gustul se schimba, la fel si calitatea.
Acum nu mai e ce a fost. E o mare porcarie comercializata, bataie de joc pentru noi,,, Da, acum sunt tot o apa si-un pamant...

Răspuns utilizator avertizat
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Eu mereu am zis ca astea doua sunt aproape aceeasi chestie, dar in sticle diferite. Insa gustul nu-i la fel. Cola parca-i mai dulce. thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mereu mi s-a parut ca au acelasi gust.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neah, Pepsi e mult mai strong iar Cola pare mai slaba.

| BizSinir a răspuns:

Ambele au acelasi gust si sunt la fel de nesanatoase! laughing

| florin96ak47 a răspuns:

Esti un geniu :O

| cineva11111111 a răspuns:

și mie mi se pare dar te sfătuiesc să nu mai bei căci cu Coca-Cola se poate dizolva și rugina, închipuiți ce poate face cu intestinele tale