| Florincrap a întrebat:

Micronationalismul este un fenomen in crestere,atat in strainatate,cat si in tara. Multi oameni sunt revoltati de deciziile gresite al guvernelor tarilor in care traiesc,si aleg sa se separe de acea tara,formandu-si o alta (nerecunoscuta diplomatic). Deci,ce parere ati avea:sa traiti intr-o micronatiune,fara a da atatea spagi,ca-n Romania, sau sa traiti intr-o Romanie a coruptiei?
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| Exilee a răspuns:

Ce conetaza daca nu exista spagi? Sa traiesc intr-o natiune linistita unde nu exista dusmanie intre semeni, unde exista cumpatare si armonie, o natiune unde discriminarea, misoginismul si ipocrizia n-au ce cauta.

| Exilee a răspuns:

"Multi oameni SUNT REVOLTATI?! de deciziile gresite al guvernelor tarilor" Sunt revoltati?! Decizii gresite? Deciziile sunt in mare parte pentru binele acestora. SI totusi, legile noi sunt cu mult mai bune, ba chiar omul are si drepturi comparativ cu cateva 6-7 secole-n urma.
demcoratie=puterea poporului. NU este vina alesilor nostri, ci e vina noastra ca nu avem puterea de a lua o decizie. SI mai mult, nu stim ce sa facem (nici de unde sa pornim) in acesta privinta happy