| SmilePleaseXoXo a întrebat:

Mie mi-e frica de vaccinuri. sugestii?

4 răspunsuri:
| adelina899 a răspuns:

Si mie laughing) credeam ca sunt singura. Eu nu am gaist inca remediu ca sa zic asa cred ca intr'o zi imi voi invinge teama sper asta laughing) bft si tie :*

| BirdPheonix a răspuns:

Un vaccin nu este cine stie ce... Simti o intepatura mica. Inchide ochii, stai nemiscata, opresteti respiratia pentru cateva secunde si imediat trece

| Bokka_David_1991 a răspuns:

Vaccinul contine microbi mai putin activi adica mai slabiti pe care anticorpii organismului ii poate dobori mai usor. Deci facand un vaccin inseamna ca te protejezi de o anumita boala. Adica un fel de scut impotriva unei posibile boli care e pe cale sa te atace happy