| Decebal a întrebat:

Mihai Eminescu daca ar fi fost contemporan cu noi, ar mai fi scris poezii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar este contemporan cu noi, nu simti?

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

S-ar fi lasat de versuri si ar fi trecut pe manelewinking

| Bacemi a răspuns:

Cu siguranta da. Eu il consider pe Eminescu inca prezent. Mi-ar fi placut sa pot trai in aceleasi timpuri. Sunt sigur ca as fi avut ce sa invat de la el.

| Silvia a răspuns:

Eu cred ca da.

| User a răspuns:

Nu stiu, nu am apucat sa-l intreb.

| Ea12345 a răspuns:

Eu cred ca nu.Nu ar mai fi langa,, Lacul cel albastru...", nu ar mai respira aerul proaspat din codru.Probabil ca poeziile lui ar fi despre copii emo sau dezvirginari la 14 ani, ceea ce ma face sa-mi vina greata! :-&

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Categoric. Si mult mai bune decat versurile lui Minculescu laughing Iti dai seama ce blog beton si-ar fi facut? big grin

| MisterKat a răspuns:

Probabil...

| asdgfhresry a răspuns:

Nu... ar fi stat pe mess si ar cauta pe Opera remedii pentru bolile fratilor lui... happy

| marcel_5462 a răspuns:

Nu, cu siguranta nu, cred ca ar fi scris balade rock.

| marcel_5462 a răspuns:

Bai frate, bai Stejara lasa-ma cu de astea cu sufletul omului romantic, sti tu ca avea suflet romantic? Sufletul omului e romantic in functie de perioada in care traiaeste.Acum iti spun eu ca scria piese muzicale gen HIP-HOP, RAP, ...si Balade Rock.sa auzim de bine

| NadyPorahy a răspuns:

Eu cred ca ar mai fi scris pentru ca avea un suflet romantic si daca ar mai fi trait ne-ar fi incantat in continuare cu poeziile lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi scris, pentru ca avea un suflet romantic, ar fi gasit destule subiecte! si ar fi fost si mai triste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar fi trecut pe poezii xxx, pe baladele lui Basescu pentru mandatwinking.