anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Mintiti?

Răspuns Câştigător
| Mefisto23 a răspuns:

Da, mint! Ma straduiesc sa fac asta de cate ori am nevoie sa ies dintr-o situatie grea, dar situatia asta grea se transforma intotdeauna intr-una comica pentru ca sunt cel mai prost mincinos: ma inrosesc, imi vine sa rad si daca mai rade si persoana pe care incerc sa o mint - atunci incep sa bolborosesc si sa zic "Serios!". Desigur, am uitat sa specific ca minciunile se leaga de chestii marunte, ca ascunsul unui cadou, numarul de beri baute si alte asemenea... big grin Despre ceva serios n-as minti pentru ca nu stiu niciodata unde se poate ajunge.

37 răspunsuri:
| Linda a răspuns:

F rar, dusa de val. Cand sunt luata repede. Dar pe urma cam rectific. Stii nu a fost adevarat atunci cand am spus ca. Daca cineva ma intreaba de o rochie spun merge, important tie sa-ti placa si nu e super. O fosta prietena imi spunea ca avea principiul de a nu minti niciodata pentru a obtine foloase materiale, ci doar pentru a sprijini pe cineva. Eu nici cu asta nu sunt de acord.

| Linda a răspuns:

@ pentru dumn: super, dupa mine a spune adevarul face mai mult decat a nu fuma, bea, poate si chestia cu femeiele.

| georgiana a răspuns:

,, cand este nevoie, da!big grin

| ΔH a răspuns:

Mda, un idiot m-a mintit ca a dat masina peste o persoana la care tineam foarte mult (nu e din familie).
In final tot el a fost cel suparat, ca cica sunt eu prea suparacios si de ce am stat suparat pe el cateva zile.
Cu chestia asta este de glumit cumva?

| alexutzu00791 a răspuns:

Mint deci exist. Scuze iar am mintit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si din nou eu, Colombo. Stiti ca de cele mai multe ori cand un interlocutor, care-ti raspunde la o intrebare incepe cu: "sincer?", de fapt, te minte?
Vom ajunge sa ne dam doctoratul in minciuni, dupa atatea postari...

auran
| auran a răspuns:

NU obisnuiesc dar, asta nu inseamna ca nu o mai fac din cand in cand...

Întrebări similare