| RAY a întrebat:

Modestie sau a nu fi niciodata multumit?

E adevarat ca lumea asta promoveaza nemultirea, de ce sa stau cu x cand o pot avea pe y si uite asa se ajunge la suferinta, curvie?

7 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Se ajunge deoarece oamenii incep relatii fara nicio baza verosimila.

| PersonajFictiv a răspuns:

E bine sa fie asa,sa fie o tipa care se intreaba "De ce sa stau cu asta cand pot sa stau cu ala?" si apoi sa aiba un raspuns la asta,ea trebuie sa aiba mai multe posibilitati,pentru ca nu vrei o tipa care sa stea cu tine doar pentru ca doar cu tine poate sa fie, vrei una care poate avea mai multi dar te alege pe tine din toti.
Intotdeauna exista cineva mai bun, mai bun ca mine, mai bun ca tine, mai bun ca ea.
Dar trebuie sa ai tu ceva ce ea vrea...si de aia ramane.
Daca toti ar face asa,adica sa arunce ce are pentru ceva "mai bun" nu ar mai exista oameni fericiti,doar ne-am invarti intr-un cerc al nemultumirii si nefericirii.
Asta e doar parerea mea, subiectiva, poate gresesc pe undeva, n-am idee si nici chef sa analizez... oricum, o seara buna sa ai.

| RAY explică (pentru PersonajFictiv):

Numai ar exista relati pe termen lung

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu de fapt nu se promoveaza asta, se promoveaza de ce dracu sa stau cu x? Când e o persoana toxica,, nu e ca vorba aia mai bine cu rau decât farã rau"
Se ajunge la suferinta din cauza relatiilor, din cauza unora care se lasã calcati in picioare de partener/partenera. Si dupã sufera ca prostii farã sa-si de-a seama ca au fost manipulati, controlati, stat in relatii toxice. Aia nu vad cum ar putea fi curvie, e lipsa de chin. Nimeni nu renunta la un "catch " adicã cineva Perfect sau mai bun, cum a zis si Plato

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Dar fetele din ziua de azi daca le ai suparat cu ceva adio, desi

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Ar trebui sa fie chiar invers, daca ele te supara pe tine. Adios.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ca fata e usor sa iti schimbi partenerul