| anonim_4396 a întrebat:

Motorul de căutare Google de unde are venituri dacă nu are reclame?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand a idee cate servicii are google?
google photos, gmail, google drive, Youtube etc etc etc

si cum motorul de cautare nu are reclame? are tone de cautari platite.

| Catrice a răspuns:

Ai văzut tu căutare fără reclame? Interesant.

| Dismally a răspuns:

Cum sa nu aiba? Pai la majoritatea cuvintelor pe care le cauti, primele site-uri au platit sa ajunga acolo.

| oglindasultanului a răspuns:

Cand cauti ceva pe google, apar niste pagini "sponsorized" alea-s reclame, se mai fac "venituri" din vizitatori.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ba are o grămadă de reclame.

| SociopatuI a răspuns:

N-ai auzit in viata ta de extensiile ablocker si anti pop-up? La ce sunt facute?