| anonim_4396 a întrebat:

Multi critica feminismul dar nu realizeaza cate lucruri bune a facut.
Uite, de exemplu ati vazut ce melodie a castigat anul asta Eurovisionul?
I am not your toy, you stupid boy!
Foarte bine gandita piesa, o capodopera.
Eu cred ca feminismul deja incepe sa demonstreze incultilor cat de bun e si ce schimbari pozitive poate aduce.
Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Bozai_Marius_1998 a răspuns:

Si eu cred la fel. Funda?

6 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Ma asteptam sa zici ce lucruri bune a facut, nu o piesa retarda.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi se pare si normal, e invers, barbatii sunt jucariile femeilor.
De aia si vorba aia populara: in spatele unui barbat puternic e intotdeauna si o femeie pe masura.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Netta Barzilai ar avea nevoie de multi barbati puternici in fata ca sa poata trece neobservata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ah, era sa si uit, funda? Sau ai si pile pentru monede?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Melodia aceea e un exemplu perfect, dar in ea nu sunt versuri mult mai reprezentative pentru ideea feminismului decat cele pe care le-ai amintit:
'Ree, ouch, hey, hm, la
Ree, ouch, hey, hm, la
Ree, ouch, hey, hm, la'
Pam pam pa hoo, turram pam pa hoo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da... iti atacã masculinitatea si tu te bucuri, o feliciti. laughing
Femeile stiu ca sunt "jucarii sexuale" dând de inteles ca oricare intrã in contact cu ele vrea sex. Stiu asta destul de bine, dar singurul motiv care apare feminismul este cã majoritatea barbatilor sunt cei mai fericiti daca au o singurã femeie, sa se uite la Netflix, eurovizion, sa manance popcorn cu iubita pe canapea, ahh ce senzatie minunatã laughing
Inainte sa apara feminismul barbatul era barbat, muncea si isi urma pasiunile nu curta prea mult, o lasã pe ea sa isi doreascã sa vrea. Acum cã poti intra in contact cu oricine, inainte era prin scrisori acum, mesaje, media sociala toate cele saracele femei se simt chiar pur si simplu obiecte sexuale, de la cati "barbati" umbla si incearcã sa le satisfacã toate poftele, ele se simt folosite.