| anonim_4396 a întrebat:

Ne-am certat cel puţin o dată în viaţă cu un prieten pentru diferite motive mai mult sau mai puţin importante. Care sunt motivele pentru care ignoraţi un prieten cu care v-aţi certat? Aşteptaţi ca acel prieten să îşi ceară iertare sau vă cereţi voi prima dată iertare ca să rupeţi acea tăcere?

Răspuns Câştigător
| bleakk a răspuns:

Exista mai multe posibilitati. Una ar fi cearta permanenta (asta apare in cazul unor certuri de "neiertat"). In mod normal, cel care are mandria/orgoliul mai mare este cel care asteapta ca celalalt sa vina si sa isi ceara iertare.

2 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Sunt foarte orgolioasa, dar incerc sa arat ca imi pasa si ca vreau sa ne impacam.
Ar fi pacat sa rupem o prietenie adevarata pentru nimicuri.

| Lili003 a răspuns:

Pai daca simti ca din cauza ta v-ati certat atunci fa tu primul pas dar daca nu din cauza ta ci a prietenului tau atunci lasa-l sa isi dea seama ce a facut cu adevarat si unde a gresit, isi va da seama si va veni la tine. Poate ca o sa ia ceva timp dar daca te prefaci ca nu iti pasa poate va face el primul pas mai repede. Sper ca te-am putut ajuta...