| viki1212 a întrebat:

M-am certat cu iubitul si m-am saturat ca numai eu sa fiu prima care isi cere iertare.Ambii suntem de vina fiecare are partea lui de vina. Ce sa fac sa nu mai fiu eu prima care isi cere iertare? Vreau sa isi recunoasca si el partea de vina.Nu imi place sa fiu suparata pe el si de aceea apelez la iertare. Voi ce spuneti, sa astept sa isi ceara el primul iertare? Si daca nu va face asta ce sa fac? Mentionez:suntem de 3 ani impreuna.

Răspuns Câştigător
| alexxaz a răspuns:

Eu sunt la fel ca tine. Nu suport sa stau suparata, el ar sta si o saptamana daca nu as face primul pas... E enervant si daca as fi orgolioasa sigur nu ar merge relatia, dar.il iubesc si iert! Asta cand vine vorba ca am gresit amandoi, nu cand gafeaza doar el, cand se intampla asta stiu cum sa procedez!(imi iau revansa).

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, sa stii ca nu conteaza cine isi cere iertare, mai ales ca intr-o relatie orgoliile ar trebui sa nu existe. Ce conteaza cine initiaza iertarea, important e ca intre voi sa existe multa iubire, comunicare si respect.Cand gresesti in mod normal trebuie sa iti ceri scuze, cand sti ca ai avut si tu o parte din vina, cere-ti iertare si recunoaste-ti greseala, daca el nu o face atunci poate ca asa e felul lui sau poate se considera nevinovat.Arata-i si tu unde greseste si spune-i ca atunci cand gresesti e bine sa iti ceri scuze si asa cum tu o faci, sa faca si el, oricum intr-o relatie nu cred ca conteaza cine isi cere iertare, in plus cerand-ui iertare ii dovedesti ca esti o persoana adevarata si recunosti cand ai vreo vina!

| Rose_2860 a răspuns:

Poi in primul rand ar trebui sa te gandesti f serios la aceasta relatie, daca el nu isi cere iertare niciodata inseamna ca e prea orgolios si e clar ca nu te iubeste. Ar trebui sa il lasi un timp singur, sa luati o pauza, sa realizeze ce insemni pentru el(asta daca mai insemni ceva) pentru ca din punctul meu de vedere, un baiat care iubeste isi cere iertare atunci cand greseste.

| zuzi a răspuns:

Eu zic ca nu e asta important...important este ca va iubiti si ca sunteti impreuna

| seth234 a răspuns:

de ce amani? cand amandoi sunteti vinovati nu conteaza cine isi cere primul pana la urma conteaza ca cere