| anonim_4396 a întrebat:

Ne mandrim ca suntem romani?
http://www.youtube.com/watch?v=8Oo6fgFaizI
In 2008 am castigat la festivalul de publicitate in N. Y. locul 1 cu proiectul nostru: Romania, simply surprising. O sala intreaga s-a indragostit de tara noastra in urma acestei prezentari, in jur de 4000 de oameni. Purtam drapelul pe umeri cu lacrimi de fericire pe chip; tipam: Suntem romani! Aplauzele, laudele nu ne impresionau, conta faptul ca tara noastra este apreciata si am dus-o pe primul loc; nu stiu cati pot intelege acest sentiment...
Mereu in orice moment, sunt fericit ca port pe umeri mandria de a fi roman.
Lasand problemele politice, economice din Romania, sa ramanem doar cu frumusetea acestei tari care ne incanta si sa o pastram vesnic in inima noastra.
Ne mandrim ca suntem romani?

4 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu sunt mandru ca sunt roman!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cum e posibil sa nu ne mandrim ca suntem romani cand avem o tara asa de frumoasa?

| Luori a răspuns:

Eu, sunt mandra ca sunt romanca!
Exista si unele parti rele, dar se poate si mai rau; si nimic nu este perfect.

| märzblume a răspuns:

De cand am descoperit TPU am inceput sa mai scap de gustul amar cu care am plecat din tara.Asta nu inseamna ca m-as intoarce insa.Cand mai ajung prin tara, imi vine intruna sa plang (la propriu) de tristetea si deznadejdea ce o citesc pe fetele prea multor bieti oameni. Si ma indigna fumurile celor avuti, care se afiseaza cu impertinenta si nepasare. Nu gasesc nici un motiv de mandrie, dar Ii multumesc lui Dumnezeu pentru toti romanii care nu si-au pierdut frumusetea sufleteasca.si sunt multi chiar aici pe TPU! GOD BLESS YOU ALL!