| anonim_4396 a întrebat:

Nevasta presedintelui american mai este numita si "prima doamna". Acum, cu legalizarea "same-sex marriage"-lor si in cazul ca urmatorul presedinte va fi...ma-ntelegi, cum i se va spune aluia: "primul domn"?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

De aceea am spus ca e dificil raspunsul....ca nu ai de unde sa stii care e,, doamna,,

18 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Probabil i se va spune,, sotul primei doamne,,.

| BrokenArrow a răspuns (pentru mona):

Adică preşedinte? :/

| sabin89 a răspuns (pentru mona):

Probabil ai vrut sa spui "sotul presedintelui", pentru ca eu nu am intrebat cum i se va spune presedintelui, ci celuilalt.

| mona a răspuns (pentru BrokenArrow):

Daca femeia e presedintele atunci partenerul ei de viata cum e numit?

| mona a răspuns (pentru sabin89):

Stai un pic ca mai derutat cu totul...te referi ca presedintele ar fi gay? eu am inteles asa:daca femeia ar fi presedintele tarii cum i s-ar spune sotului ei

| mona a răspuns (pentru sabin89):

Asa am vrut sa spun

| BrokenArrow a răspuns (pentru mona):

Dacă femeia e preşedinte probabil că soţul ei e numit primul domn.

| mona a răspuns (pentru BrokenArrow):

Corect!

| sabin89 a răspuns (pentru mona):

Eu am vrut sa zic daca presedintele e gay, cum va fi numit partenerul presedintelui?

| mona a răspuns (pentru sabin89):

Am banuit eu ca la asta te referi... oricum dificila intrebare si banuiesc ca dificil raspuns, sa zicem ca indiferent de inclinatile lui sexuale tot respectat ar fi si tot,, primul domn,, sau sotul presedintelui,, s-ar numi

| sabin89 a răspuns (pentru mona):

Primul domn nu poate fi, pentru ca primul domn este el, presedintele. Poate primul...gay, mai stii?

| sabin89 a răspuns (pentru mona):

Om trai si-om vedea.

| mona a răspuns (pentru sabin89):

De aceea am spus ca e dificil raspunsul....ca nu ai de unde sa stii care e,, doamna,,

| raluk27 a răspuns:

Primul consort

| sabin89 a răspuns (pentru raluk27):

Primul dobitoc.

| raluk27 a răspuns (pentru sabin89):

Trebuie sa recunosc ca imi plac intrebarile tale existentiale laughing

| AwakenTheMonster a răspuns:

Tot prima doamnă. Mare brânză.

| sabin89 a răspuns (pentru AwakenTheMonster):

Pai "doamna" e de genul feminin, pe cand el e mascul(in). Si, da, e o branza mare.

| AwakenTheMonster a răspuns (pentru sabin89):

Aa.
Eu am înţeles că dacă va fi o preşedintă. thinking
Primul domn, then.