| L ι ѕѕ є η α ☮ a întrebat:

Niste cuvinte interesante/nu prea utilizate fie pe romana, fie pe engleza[+traducere]. Multumesc.

10 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

-DIFOSFOPIRIDINNUCLE OTIDPIROFOSFATAZÃ
zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

In primul rand, draga fluturas, trebuie sa invatam sa ne exprimam corect romaneste si apoi sa vedem cum stam cu cuvintele interesante din limba romana sau engleza.Astfel,se scrie cuvinte interesante "in" limba romana sau "in" engleza (nu-pe romana, pe engleza), iar daca acele cuvinte sunt interesante (mai bine- zis rar intalnite), sigur sunt si putin folosite. Cred ca te-ai gandit sa scrii despre cuvinte mai putin folosite/intalnite in limba romana si traduse in engleza. Nestiind ce vrei...astept o noua postare corecta a intrebarii tale.

daniela
| daniela a răspuns:

Bovindou = musarabie = Ieșitură pe fațada unei clădiri, ca un balconaș închis, prevăzută cu una sau cu mai multe ferestre.
coronografie = Cadrul de sus al ușii radiografie a arterelor coronare
boiandruc =

| BingBang :D a răspuns:

Sternomastocleidoidian = este un moschi in zona gatului laughing

| BingBang :D a răspuns:

De fapt de sternocleidomastoidian scuze rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei un dictionar si il deschizi la intaplare. WIN

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

It rains cats and dogs.
Ploua cu galeata.

I got my eyes on you.
Sunt cu ochii pe tine.

Say what?
Ce spui?

I'm all ears.
Sunt numai urechi.

| andreitare00 a răspuns:

Fa-ti te ma singur

| andreitare00 a răspuns:

Dc sati vacem noi tema? nu inteleg ai minte doar rolling on the floor

| andreitare00 a răspuns:

De fapt singur/singura