| RAY a întrebat:

Noi mai avem sentimente pozitive in zilele noastre? vad in jurul meu ipocriti,falsi,mincinosi, oamenii de toata jena si ma intreb aceste persoane sunt in stare sa fie empatice?

6 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Da exista, imi pare rau ca nu ai prea multe persoane de acest gen in preajma, bineinteles exista destui si din cei despre care tu zici dar acele persoane trebuie ignorate sau daca nu se poate ignora trebuiesc tratate cu diplomatie, dar de evitat discutii sincere cu astfel de persoane trebuie conversatia limitata la strictul necesar.Si nu uita! Atragi ceea ce esti!

| Idkidk a răspuns:

Nu au cum sa fie in stare sa fie empatice daca nu vor, ei sunt falsi, mincinosi, ipocrtiti, nu au cum, fiecare este cu caracterul sau. Daca suntem buni, nu putem devenii rai.

| RAY explică (pentru Idkidk):

Crezi ca cine e bun nu poate fi rau?

| Idkidk a răspuns (pentru RAY):

Doamna de Religie in nici un caz, e foarte buna. Ei bine, poate fi rau daca are un prieten rau, si il influienteza sa fie rau.

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Pai nu cred ca ar trebui să îi învinuim, căci și noi am fost, suntem sau o să fim odată ca ei.Nu cred ca tu nu ai mințit niciodată, sau nu ai fost fals față de alte persoane.Să fim serioși și eu și tu și noi toți am mințit, și o să mai mințim.Deci atit timp cit și noi suntem ca ei de ce să îi învinuim, ar fi ca și cum ni-am judecat pe noi.

| CezarinaLunaria a răspuns:

Sunt un exemplu perfect de om empatic happy