| razvanhollywood165 a întrebat:

Noi oamenii ne impartim in 3 categorii : oamenii carora le predomina iq: inginerii, oameni carora le predomina empatia: medicii si 3 care au centrul de miscare: fotbalistii,muncitorii in constructii,cu ce tip va place sa va petreceti timpul? Eu unul cu cei din categoria cu iq bun as vrea sa am de a face pentru ca am ce invata, dar o fata as vrea sa fie empatica, sa ma implic emotional cu ea, imi place mai mult cu o fata asa mai emotional.

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Inginerii cărora le predomină iq-ul? - ai văzut cum se dau/iau diplomele?

le predomina empatia medicii? - oriunde, dar nu la noi!

așa că atenție cu cine te "aduni"

| LordCristobal a răspuns (pentru sierra1):

Ai zis foarte bine cu inginerii.
Mai degraba au IQ bun cei care termina Istoria, Geografia, Biologia, Fizica sau o facultate de Limbi Straine.

2 răspunsuri:
| LordCristobal a răspuns:

Nu tot ce ai spus e adevarat.
Sunt multi oameni cu IQ care au empatie si caracter bun.
De asemenea sunt multi medici care nu au empatie deloc si iti rad in nasa.Cel putin la noi in tara sunt foarte multi medici fara empatie.
De-a lungul vietii am intalnit oamenii inteligenti dar cu caracter foarte prost dar am intalnit oameni cu IQ mai mic dar care erau de treaba si aveau un caracter frumos.
Revenind la intrebarea ta ma inteleg cu oamenii care sunt mai empatici dar ma inteleg bine si cu cei care au IQ-ul mare atata timp cat nu sunt aroganti.
Sincer as prefera sa am pe langa mine persoane cu IQ bun dar sa aiba si empatie.