| RAY a întrebat:

Nu credeți ca mai degrabă avem nevoie de liniște si pace, in loc sa tot cautam fericirea? A urmări fericirea vad ca este o dogma impusa

9 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu vad fericirea in liniste si pace...
Daca am casa, mananc ce vreau, sunt sanatos si nu-mi stoarce nimeni creierii, sunt fericit.
Pot oricand sa apelez la o distractie, ca sa ma simt si mai bine.
Nu stiu ce reprezinta fericirea pentru altii, si de ce nu reusesc sa o implineasca.

| Lioana a răspuns:

Fiecare caută ce are nevoie. Nu te obligă nimeni să cauți fericirea. Oricum fericirea nu înseamnă pentru toti același lucru. Pentru unii poate însemna liniste si pace, pentru altii poate însemna dragoste, sau poate împlinirea viselor.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Lioana):

Unii își găsesc fericirea, satisfacția în a face altora rău.Cât de diferiți putem fi, de unici.

| Lioana a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Din păcate da. Nu-i înțeleg pe acei oameni.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Lioana):

Omul e ceea ce e doar datorită alegerilor sale.Nici ei nu ne înțeleg pe noi.De fapt ei sunt "creația" noastră. Orice pornind întâi de la un simplu gând, apoi transpus într-o vorbă, un gest,"transformă" pe cei din jurul nostru. Uneori un cuvânt face mai mult rău decât faptele în sine.Și dacă stăm să ne gândim noi "modelăm" anturajul prin tot ceea ce suntem noi ca ființe.

| Lioana a răspuns (pentru JOHNtheADVISOR):

Uneori tăcerea face mai mult rău decât cuvintele.

| ShaOfHatred a răspuns:

Liniștea și pacea vin la pachet cu fericirea

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

FERICIREA este la îndemâna ORICUI.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liniste si pace fara caini care latra la 3 noaptea si fara copii care sa se joace in fata casei tale cat e ziua de mare si sa strige cat timp tu te pregatesti pentru examen!