| AvalohAlyn a întrebat:

Nu e trist si frustrant ca poti muri in orice clipa,cum s-a intamplat de exemplu fulgerator si neasteptat cu Vadim Tudor? Cand te gandesti ca traim atat de putin, timpul trece atat de repede si poti sa mori oricand e sfasietor..Si ce e mai sfasietor e si ca exista posibilitatea sa fie asta singura viata si poti muri si la 10 ani si la 35 si la 65. s.a

Ce sentimente va incearca si cum considerati ca e acest lucru? E ceva mai TRIST si sfasietor in VIATA ca prezenta MORTII?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Toti murim.Mai devreme sau mai tarziu.Asta ne e soarta.Asa ca, sa ne traim viata, asta scurta, din plin.

5 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Ai dreptate: nimic nu e mai trist, mai dureros, sfasietor decat moartea. Cine a pierdut pe cineva drag, fulgerator sau dupa o suferinta, nu are cuvinte sa descrie durerea, spaima, neputinta, frustrarea, revolta pe care o incerci in acele momente si dupa aceea.

| RainmakerX a răspuns:

Nu mi se pare ca "e trist si frustrant ca poti muri" insa mi se pare frustrant faptul ca dupa ce pierdem timpul nici macar nu stim cat timp mai avem ramas... Poti sa mori maine sau peste 100 de ani...nu conteaza, pana la urma tot mori. Nu ai cum sa schimbi asta.

| AirănMeidăn a răspuns:

vai saracul vadim

| AvalohAlyn explică (pentru AirănMeidăn):

Decat alt politician corupt si tembel,mai bine Vadim,un patriot, iubitor de animale, cult, inteligent etc.

Mai mult bine a facut tarii el decat un chior ca Basescu sau un senil ca Iliescu.

Totusi recunosc era cam impulsiv dar oricum consider ca a fost un om important al tarii noastre care a facut cinste decat alti corupti, mincinosi si demagogi.

| AnniaAKN a răspuns:

Mie nu mi-e frica de moarte mai degraba mi-e frica ca nu o sa-i mai vad pe cei dragi, viata aceasta nu ne este data degeaba, trebuie sa o traim cat se poate de corect fata de noi si fata de ceilalti.Indiferent de religie, eu nu cred ca suntem atat de inutili ca dupa moarte sa ne pierdem existenta.Pentru mine, aceasta este realitatea.