| AvalohAlyn a întrebat:

Nu este prea trista si nedreapta viata ca poti muri oricand si pierde totul,se poate termina oricand cu noi si viata nu ne intreaba daca te-ai bucurat sau nu de viata indeajuns sau daca ai realizat ce ti-ai propus sau daca mai vrei sa teaiesti sau nu,te ia ca un hot, ca un fur.Cred ca oamenii care au prins varsta de 90 de ani sunt oamenii cu adevarat fericiti care au avut timp sa faca de toate in viata dar cand te gandesti ca unii nu apuca nici 20 de ani...E trist tare, nu credeti? Voi cum va impacati cu gandul ca puteti muri oricand?sad

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Oricum nu mă va mai afecta atunci. Oricum nu prea mă mai gândesc la asta decât rar.

| GoldenZenith a răspuns:

Moartea e inevitabilă. Cine a zis că trebuie să trăiești clipa, a știut ce spune. Sunt unii de 40 de ani care au trăit mai multe decât alții de 90. Nu este vorba de cantitate, ci de calitate.

| ShaOfHatred a răspuns:

M-am impacat acum mult timp cu faptul ca o sa mor. Doar trebuie sa vezi cum oamenii dragi mor in jurul tau si intr-un final iti dai seama ca asa viata si ca la un moment dat toti o sa moara si o sa ramanem singuri.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Macar sa stiu ca am lasat ceva in urma.

| Eusebiu15 a răspuns:

Nu te mai gandi la asta. trebuie sa te distrezi mai mult. cauta sa-ti umpli timpul si sa nu mai a timp in care sa te gandesti la asemenea prostii.