| Vernusio a întrebat:

Cum va impacati cu gandul la si despre moarte?
Voi cum va linistiti si cum faceti sa nu va fie frica de moarte?
Mie mi-e frica tare de moarte si deseori ma gandesc ca o sa mor si ca nu mai apuc sa ma mai bucur cat pot de viata.
Mai ales ca stiti ca putem muri oricand si oricum, in orice fel.
Cum va impacati cu gandul asta?

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Stiu ca Dumnezeu, ne poate învia.Ca totul e temporar și acest lucru ma ajuta sa am o speranță.

| whatevernvm a răspuns:

Nu ma impac, incerc sa nu ma gandesc la asta.

| Mario1994 a răspuns:

Nu prea ma impac cu gandul de a muri, sa mor eu, sa moara ai mei. Blestem moartea asta, ma bucur de viata asta alaturi de ai mei, dar cand vine momentul ala cine moare sau ce o fi, cui nu ii frica de moarte? La toti ii frica dar unii nu recunosc. Bine ar fi ceva dupa moarte. Macar intr-un loc unde nu poti muri niciodata!

| ada92 a răspuns:

Dumnezeu ne-a creat ca sa nu murim niciodată, iti vine sau nu sa crezi dar raiul a fost pe pământ de aceea e firesc sa nu ne dorim să murim, Dumnezeu a pus în inima noastră veșnicia. Mie personal nu mie frică de moarte deși nu imi doresc sa mor, dar faptul ca știu ca nu o sa sufăr, nu o sa simt nimic, ma liniștește puțin. In Biblie ( dacă crezi in ea) Dumnezeu arată ce simte un om care nu mai este in viață Eclesiastul 9:5, dar el promite si ca cei morți vor reveni la viață și vor trăi veșnic Ioan 5:28. sa crez aceste lucruri îți trebuie într-adevăr credință. Oare nu cel ce ne-a dat viață știe ce ne rezervă viitorul?