| anonim_4396 a întrebat:

De ce viata ii nedreapta? si asa de trista si grea uneori?

5 răspunsuri:
| LorDLeoN a răspuns:

Pentru ca asa ar fi plictisitoare. fundawinking

| AnemonaP a răspuns:

Daca totul ar fi frumos, am avea tot ce ne-am dori, tot ce vrem si totul ar marge bine ar fi frumos la inceput, dar dupa aceea incepi sa te saturi si iti vrei viata nedreapta si cu griji inapoi.Ar fi plictisitor, dar nedreptatea va fi pedepsita sau recunoscuta, nu toate lucrurile din viata sunt usoare si ce e si mai frumos este ca sunt si grele exista o balanta,, greutatea e usoara, iar usorul este greu ", gandeste-te ca orice greutate se rezolva cat mai curand posibil dar dupa ce treci prin ea observi cat de usor a fost cum ar fisadtrebuie sa mananci o mancare noua si te gandesti ca nu iti va placea, miroase urat si arata rau, dar dupa ce gusti iti dai seama ca este de doua ori mai buna deoarece ai invins greutatea si a fost o prostie cand ai crezut ca va fi foarte greu dar tu trebuie sa invingi greutatea ).
Iar treistetea poate fi invinsa cu un singur lucru :ZAMBETUL. Orice problema ai avea mare sau mica desigur trista trebuie sa zambesti si vei descoperi ca nu este asa de GREA SI TREISTA.
MUlT SUCCES IN CONTINUARE SI SA ZAMBESTI MEREU!
pupuci!

| Mariinaa a răspuns:

Daca nu ar fi asa de nedreapta, grea nu am mai avea ce invata, dar trebuie sa ne gandim ca, desi e nedreapta poate fi buna, usoara, fericita dar niciodata nu vom uita de griji atat cat suntem inca pe pamant.

O seara placuta!

| crisgently a răspuns:

Pentru ca suntem oameni si gresim.

| Razzzvan a răspuns:

Ptr ca asa este viata. ea este sh ca bune sh cu rele sh trebuie sa fim optimisti sh s trecem peste toate indiferent de probleme