| anonim_4396 a întrebat:

Nu inteleg de ce sunt caini maidanezi peste tot? adica e incredibil, sunt chiar si in centrul oraselor!

4 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Sunt deoarece nimeni nu s-a ocupat de ei... adică să le ofere un loc unde să stea, aşa casa lor este strada. Dar faza e şi alta, mulţi câini umblă aiurea pentru mâncare iar dacă nimeni nu le dă, ei muşcă, sau dacă sunt strârniţi tot la fel... Singura metodă e să se ocupe cei de la hingheri până nu o să se înmulţească şi mai mult rasa canină.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Din pacate si la mine in oras sunt o multime. Si ceea ce ma enerveaza e ca stau sub balcoane la parter deoarece mai sunt persoane care le arunca mancare si sar pe tine cand intri in scara blocului crying mai ales daca vi noaptea acasa dupa ce se intuneca.

| Ramona000 a răspuns:

Pai normal ca sunt daca oameni ii dau afara din casa in loc sa ara grija de ei de ce ii mai i-a daca stiu ca nu o sa-l tina sa-l duca la cineva la cineva care sa poata avea grija de el sau sa-l duca la adoptii nu?
nu se gandeste nimeni ca si ei ingheata si au nevoie de mancare! ei musca deoarece au nevoie de mancare nu stiu daca si un om ar rezista ara mancare sa stea in strada batut.eu zic ca toti caini sa fie dat-i la adaptotie si sa-i de-a la altcineva tot asa sa aiba grija de ei.

| Pitbull305 a răspuns:

Poi ar trebui adunatii de primarie si dusi la un centru de ingrijire si sterilizati dar in nici un caz eutanasiati.