| Jurcut_Madalin_2000 a întrebat:

La caini maidanezi se poate produce boala parvoviroza. FUNDA

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
La orice caine, nu conteaza rasa, daca e rasa pura sau meris ( sau maidanez) daca nu este vaccinat in fiecare an ca sa capete imunitatea impotriva virusului.

1 răspuns:
| Kriss96 a răspuns:

Parvo poate sa faca orice caine care nu este vaccinat impotriva ei. Orice caine. Nu conteaza ca e maidanez sau e de rasa pura. Nu inteleg rostul intrebarii. Daca e maidanez crezi ca e imun?