| Lrs2015 a întrebat:

Nu inteleg de unde atata rautate aici, sunt useri care imi vorbesc urat doar pentru ca i am contrazis cu argumente, doar pentru ca mi am zis pararea mea si pentru orientarea mea sexuala. E exact la fel ca in viata reala, oamenii nu accepta alte pareri si nu recunosc niciodata cand nu au dreptate. De ce e asa multa rautate in lume si de ce oamenii te urasc daca ii contrazici cu argumente?

Răspuns Câştigător
| Miruna333 a răspuns:

Oamenii judeca ce nu pot intelege. Unii oameni sunt atat de batuti in cap, incat chiar si dupa ce le arati dovezi si tot felul, tot isi sustin ideea.

69 răspunsuri:
| oSalamadra a răspuns:

Am dat raspuns la intrebarea gresita rolling on the floor

| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca-i democratie si fiecare spune ce gandeste.
Ignora-i pe cei care nu-ti plac si nu te pune in gura cu ei.

PS Vezi ca si tu raspunzi uneori cu rautati, dar nu esti capabila sa le accepti cand ti se intorc.

| Lrs2015 explică (pentru Violleta2022):

Raspund doar celor care merita.
Oricum ms de rapsuns oarecum constructiv

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu:
De ce sunt oamenii rai.

Tot tu:
"acum 14 minute | Lrs2015 a răspuns:
Oameni care au un handicap, nu pot conduce o masina categoria B, dar vor sa demonstreze ca de fapt nu au aceasta incapacitate"

| Lrs2015 explică (pentru suntserios):

Pai ce am zis? Am spus un adevar, asa este!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Stai asa! Deci tu AI PARERI si in plus ai si o orientare sexuala opusa majoritatii? Zi mersi ca nu te cauta sa te arda pe rug! Bine ai venit in evul mediu timpuriu din Romanistan!

| Freya1 a răspuns:

Nu ai învățat încă, sa nu aștepți nimic de la nimeni?
Oameni mai ales aici sunt anonimi, isi permit sa își descarce frustrările, sa facă mișto, sa își descarce nervi etc.Asa ca dacă pui la suflet ești victima perfecta.

Apreciat în viata trebuie sa fi de părinți dacă ai o relatie bună cu ei, de partenerul de viata ca, cu el vei sta cel mai probabil pe veci și de copii dacă va fi cazul sa ai, ca pentru ei trebuie sa fi un exemplu.

| Lrs2015 explică (pentru Freya1):

De acord in mare, mai putin la faza cu partenerul. Nu cred ca cineva care nu e de acelasi sange ma va iubi vreodata cu adevarata, e doar vrajeala. Cu familia da....acolo da

| Freya1 a răspuns (pentru Lrs2015):

Eh,nu ti-ar veni sa crezi cate cazuri sunt de oameni ce sunt mai iubiți de străini decât de neamuri.

Eu personal am iubit niște oameni mai presus decât i-a iubit familia și eram străină pentru ei (aveam o relatie, dar nu acelasi sânge).Am oferit mâncare, haine, ajutor, sprijin în condițiile în care mamele lor nu le-au dat astea nici când erau mici.
Am stat cu ei pe la spitale sau când au fost bolnavi și i-am șters la fund la propriu în condițiile în care părinții lor nu au facut asta cu ei nici când erau mici ca i-a pus pe la bunici sau neamuri sa ii aibă în grija și multe altele.
Ca sa nu mai spun de câtă pasivitate am văzut intr-e frați de-a lungul timpului și cum tot unu e mereu fraierit.

| Fatamuntilor a răspuns:

Sunt oameni si oameni!
asa cu degetele nu sunt egale asa si oamenii sunt diferiti.
Nettul asta e mare, fiecare zice ca are dreptate.
Am invatat un lucru important cand navighezi pe internet.Sa asimilezi doar ce te avantajeaza.Esti jignit? Ei, si? te retragi, chiar daca ai dreptate.Lasa sa creada ca esti,, fraier' Important este sa nu iti strice ziua
Ignora, raporteaza daca crezi ca te ajuta!
Si treci mai departe.

| J0B0MAT a răspuns:

Cică noi în esență suntem răi. Pentru a fi civilizați trebuie să ne stăpânim din pornirile răutăcioase. Nu știu, poate așa e.
Și btw, oamenii cu handicap pot conduce mașini.

| Lrs2015 explică (pentru J0B0MAT):

Nu prea intelegi metaforele laughing

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Te mai defineste si altceva in afara de a avea depresie si a fi de alta orientare sexuala?

| Lrs2015 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Faptul ca nu suport carcotasii rautaciosi ca tine

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Lrs2015):

Inteleg. Deci esti lipsit de personalitate.

| Lrs2015 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Daa!
Asa e laughing
Sunt oribil!

| StoicAnalysis a răspuns:

Mulțumesc pentru ca m-ai convins din nou ca majoritatea dintre voi ce susțineți comunitatea voastră lgbtq, sunteți fără argumente, confuzi, agresivi, și habarnisti.
Am sa las acest ultim mesaj in secțiunea asta de comentarii pentru ca argumentul a fost dus la bun sfârșit, și nu am de gând sa lungesc timpul aici cu voi care aruncați cu rahat lipsit de argumente.

O seara buna sa aveți și sper sa va vina mintea la cap.

| Lrs2015 explică (pentru StoicAnalysis):

Dispari...

| relian a răspuns (pentru Lrs2015):

Halal raspuns. Omu din cate am citit, a vorbit frumos, tu ai participat la discutie cam la fel, normal.ATENTIE, la un mom, dat apare cineva, care iti cinta tie in struna laughing din acel moment deja treci la rahaturi.

Ia arat si mie cea meritata utilizatorul ala sa-i spui dispari? Si mai spiuneai ca tu nu stiu ce faci, doar daca ti se vorbeste urit.
Pe linga faptul ca esti un rebut, mai prinzi si curaj sa jignesti si sa faci gasca cu altul, dar pana sa apara ala erai numa lapte si miere,

Ce vas da eu lesbianism, mama mama laughing sa via iasa prin toate orificiile laughing
Omu intr-adevar a gresit cand a spus ca devii homosexual stiu si eu datorita unor traume.
Nu devii, te nasti homosexual, cam asta e adevarul laughing Dar esti de fapt un rebut.Asa cum se fac si piese rebuturi, si in lumea vie apar astfel de anomalii laughing
Bine poate trebuia sa folosesc alt cuvint, dar din ce am observat oamenii nu inteleg, trebuie sa le spui direct laughing

Deci tu daca esti lesbianca, te-ai nascuta defecta, cu acest defect, deviat de la normal.
Cu alte cuvinte nu esti un om normal. Daca e ok sa fiii acceptata, este fix problema ta, atit timp cit nu cazi in spatele meu, poti sa faci ce doresti laughing
Deci voi astia 2 niste anormali, incercati de zor sa va mintiti pe voi, dar imn acelasi timp cautaui sa lamuriti pe un om normal ca voi ati fi normali laughing
Sinteti niste oameni defecti, asta e tot, simplu, direct si foarte clar.Va place nu va place, cam asta sinteti.

Spui aluia sa mearga sa se linga cu femeia lui nu stiu unde.E f frumos, cand o femeie si un barbat se saruta, arata f frumo, sanatos si normal

Cind vad dealde voi ca va tineti de mina, pfff sincer eu mas ascunde sa nu mai ma gaseasca nimeni niciodata.
Cum am spus sinteti defecte umane, nu am nimic cu voi, dar public asa ceva trebuie interzis, deci nu tinut de mina, nu rahaturi din partea voastra.
Faptul ca societatea va tolerat pana acu si va tolereaza, este in regula, dar faceti cacaturile alea la voi acasa.
Cind sinteti vazuti deja oamenii simt repulsie, si e ceva normal.Du-te acasa la tine si lingetiva cit vreti, tinetiva de mina la voi acasa, ori daca vrei pe strada, noaptea cand nu va poate vedea altii.

Sinteti niste rebuturi, societatea nu va aruncat la reciclat, va tolerat asa, dar nu incercati mai mult decat v-a fost permis. Daca cineva v-a dat o mina, voi deja ati inceput sa va faceti de cap laughing

Uite si pe ala ce te sustine cu ce balarie vine laughing toti homo au parinti hetero laughing asa si asta e pctul vostru forte laughing

Asa si uni care is bolnavi, pot avea parinti sanatosi si invers, deci nu vad care ar fi the point.
In sf eu zic ca e mai bine sa stai in banca ta, atit pe aici, cit si peste tot.Nu mai fa valuri ca s-ar putea sa te ia curentu laughing

| Lrs2015 explică (pentru relian):

Oamenii care vorbesc mult fac putin. Acum ia si rezuma tot acest textoi in doua cuvinte!

| relian a răspuns (pentru Lrs2015):

Iti pot rezuma exact in 2 cuvinte - Esti Defecta, dupa cum observi nu e nevoie de multe cuvinte.
Inteleg, inainte nu stiam ce se intampla, dar oamenii astazi, daca le scrii fraze multe, deja iai pierdut pe drum laughing

Unia chiar pe aici, au spus ca atunci cand is multe cuvinte, nu mai inteleg nimic.Banui ca esti unu dintre acest oameni laughing

Asa ca am scris la inceput scurt, stiu, 2-3 cuvinte fraza, si 1-2 fraze, cam atit poti digera, asta e.
E bun. Deci esti defecta, asa ca nu te mai umfla in pene pe aici laughing

| sammie a răspuns:

Ce pot să spun eu am jumătate din ei la,, ignor ". laughing Ar trebui să se numească site-ul frustraților. Și de admini nu mai spun, că poate îmi iau ban acum.

| Lrs2015 explică (pentru sammie):

laughing sa stii ca am impresia ca aproape toti de aici au o problema. Inclusiv eu...de fapt eu am mai multe

| sammie a răspuns (pentru Lrs2015):

Mie îmi e frica sa mai pun intrebari. Am pus una cand am zis ca sunt intr-o relatie toxica si a venit relian sa spuna ca am 12 ani. laughing

| Lrs2015 explică (pentru sammie):

Il stiu pe ăla laughing

| anonim3248 a răspuns:

Raportează userii care te jignesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii vor vorbi întotdeauna și își vor da cu părerea. Tu alegi ce e constructiv pentru tine sau nu.

| Lrs2015 explică (pentru anonim_4396):

Poate,dar m-am sarurat de vesnica rautate atorprezenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii au pareri diferite, viziuni diferite asupra anumitor aspecte ale vietii sau a vietii in general, gandesc diferit, e absolut normal!
Aici, pe site, oamenii vin sa-si exprime parerea raspunzand unor anumite intrebari. E normal ca vei intalni oameni si oameni, mentalitati si mentalitati.
Unii iubesc si gandesc in alb, altii in negru, altii in gri ( sper ca intelegi coleratia cu culorile! ). Fiecare culoare e un punct de vedere, o perspectiva si viziune asupra lumii!
Ce vreau sa spun?
Ei bine, gandim diferit, unii intr-un fel, unii in altul.
Unii preferam o mancare, altii alta, altii sunt alergici la un anumit tip de mancare! ( precum sunt unii la anumite idei happy -si e perfect normal, tu esti alergic la ceva altul la altceva, fiecare cu alergiile lui happy

Ce nu inteleg eu una, nu e de ce exista argumente si contraargumente - asta e normal!, ci de ce unii jignesc, in special intentionat si primii!, iar apoi se asteapta la ce? - e una a-ti spune punctul de vedere, alta sa jignesti si a fi rautacios fara motiv! Apoi nu inteleg de ce unii isi poarta o ura total nejustificata asupra cuiva care doar si-a spus punctul de vedere.

Iar cat despre dreptate, dreptatea sta in valoarea argumentelor dar si... fiecare cu dreptatea si adevarul lui happy
Obisnuieste-te!

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Bună! Întotdeauna crezi ca tu le stii pe toate si nu accepti ca altă variantă sa fie corectă!winking

Si ca o mică paranteză: Love is love, dar totul pornește de la cap, e o problemă de natura psihologică. Se poate declanșa si pe baza traumelor.

Una e sa fii atras sexual de o persoană de acelasi sex, alta e să îți placă cu adevărat persoana de același sex (ajungând chiar la o relație).

Nu am treabă cu LGBTQ+, nu sunt nici pro nici contra, însă totul pornește de la ceva si este de natura psihologică, numai cu un psiholog se poate îndrepta (in cazul in care îți dorești asta).

Zi buna!

| suntserios a răspuns (pentru RoxanaIoana108):

Deci pentru tine homosexualitatea e o boala psihică care trebuie "reparată"?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

La fel ca si ateismul! big grin

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Stiu ca userul Ania ii trimite pe toti intr-o tabara de "dezgheificare" o fi tabere si de "dezateismizare"

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru suntserios):

"Te lepezi de Darwin? Te lepezi de Darwin? Te lepezi de Darwin?"

| RoxanaIoana108 a răspuns (pentru suntserios):

Nu pentru mine, am zis clar, din punct de vedere psihologic, da, este.

| suntserios a răspuns (pentru RoxanaIoana108):

Iti sustii afirmatia cu niste studii medicale relevante?

| RoxanaIoana108 a răspuns (pentru suntserios):

Bineinteles ca da!happy Din punct de vedere psihologic, eu iti pot da explicații, insa din alte puncte de vedere, nu sunt în măsură, căci nu asta studiez.

Orientarea sexuala poate fi determinată de anumiti factori biologici, psihologic (la nivelul psihicului) sau chiat factorii mediului familial.

Orientarea sexuală poate fi definită ca un pattern durabil de atracții emoționale, romantice, sexuale sau nu, pentru bărbați, femei sau ambele sexe.

Orientarea sexuală se referă, de asemenea, la sentimentul de identitate al unei persoane bazat pe acele atracții. Acest sentiment poate genera comportamente asociate și apartenența la o comunitate de alții care împărtășesc acele atracții.

Si aici apar întrebările:
Ce te-a indrumat sa crezi ca tie iti plac persoanele de acelasi sex? Ce sentimente ai? Ce fel de atracție simti pentru ele?
De ce te-ai simti mai bine in pielea unei femei/ a unui barbat?

| suntserios a răspuns (pentru RoxanaIoana108):

Nu dezvolta tu subiectul, opinia ta am inteles-o.
Da cu subiect si predicat niste studii medicale.

Zi ca medicul X si medicul Y au scris aricolele Z in care fac legatura intre una si alta.

| Lrs2015 explică (pentru RoxanaIoana108):

Esti extrem de limitata daca imi sugerezi sa fac terapie de conversie. Sa treci tu prin asa chin, meriti!
De asemenea, ti am demonstrat cu articole ca am dreptate si tu ai abandonat discutia. Cum cred eu ca mereu am dreptate?

| Lrs2015 explică (pentru suntserios):

O iei prea tare pe tipa si nu duce

| StoicAnalysis a răspuns (pentru suntserios):

Sunt de acord cu Roxana aici, homosexualitatea e o deviatie de la normalitate. Exista barbati si femei cu un motiv. Acela de a se reproduce, inca de la maimuta incoace. Eu personal nu incriminez indivizii cu alte orientari sexuale, deci, nu am ura pe ei. Dar e de a dreptul culmea sa spui ca ai nevoie de cercetarile unui medic asupra unui caz ce majoritatea stim ca nu te nasti cu o asa preferinta, ci o deprinzi prin traume, anturaje, sau parinti homosexuali. Pana si un babuin e destul de inteligent sa nu dea la ochiul maro...

| Lrs2015 explică (pentru StoicAnalysis):

Boss....esti in 2023...numai tanti Marcica zice adevaruri care nu sunt bazate pe studii.

| suntserios a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Perfect, inseamna ca ai tu o lucrare medicala care sustine ca zici.
Ca asa si eu iti pot spune ca si un babuin e destul de inteligent sa nu se nasca cu o malformatie la inima, sau cu vreo boala genetica sau cu autism samd.

Opiniile personale nu inseamna nimic concret... sunt doar opinii personale. Asa ca eu astept niste cercetari medicale care sa sustina astfel de afirmatii.

PS. Stii ca sunt si animale care practica sexul homosexual. Nu cred ca au avut traume.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru suntserios):

Deviatie genetica se numeste. Nu e ceva normal.

| Lrs2015 explică (pentru StoicAnalysis):

Asta e, eu nu sunt normal din multe puncte de vedere si accept asta

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Lrs2015):

Majoritatea studiilor de genul sunt boicotate de miscarea lgbtq pentru ca vor sa castige teren. Oricine se opune miscarii, este persecutat si chiar amendat pentru ca vezi domnule : " noi avem drepturi si tu nu ai". Adevarul este ca la inceput homosexualii au fost persecutati de oameni si acum ca au prins tupeu fiind sustinuti de drepturi, se razbuna pe societate si o strica cu stereotipuri jegoase.

| suntserios a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Te hotarasti sau nu... ori e deviatie genetica ori citez
"o deprinzi prin traume, anturaje, sau parinti homosexuali"

Hai ca nici tu nu stii ce ai de zis.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru suntserios):

Aparent ambele, dupa niste verificari recente.

| suntserios a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Deci esti foarte confuz, nici tu nu stii ce sa crezi.
Doar ai ceva cu ei si mna, te simti obligat sa arati asta.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru suntserios):

Explica-mi te rog si o sa fiu cat de intelegator posibil.

| suntserios a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Ce sa iti explic?
Ai zis ca homosexualitatea e o chesti pe care o dobandesti din cauza anturajului si nicidecum nu te nasti cu ea.

Eu doar te-am rugat sa iti argumentezi spunsele cu niste dovezi medicale in acest sens.

Apoi ai revenit si ai zis ca e o deviatie genetica... Ce sa iti explic? Ca nici tu nu stii ce vrei sa zici?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru suntserios):

Iar eu tocmai ti-am explicat. Dupa ce m-am mai documentat recent, am vazut ca exista totusi si o anomalie genetica numinduse "gena gay". Dar ce am zis eu anterior ramane in picioare. Chiar daca gena gay ramane latenta, poti sa manifesti trasaturi de comportament homosexuale din traume, anturaje si parinti homosexuali. Acum intelegi?

| Lrs2015 explică (pentru StoicAnalysis):

Termina....homosexualii sunt mult mai discreti in manifestari. In schimbi peste tot vezi nesimtiti ordinari de hetero care se ling in vazul tuturor.

| Lrs2015 explică (pentru suntserios):

Multumesc!

| oSalamadra a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Inseamna ca toti barbatii sunt deviati de la normalitate ca toti vor @nal si au fetisuri bolnave

| oSalamadra a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Tu realizezi ca toti homosexualii au parinti hetero? rolling on the floor

| Lrs2015 explică (pentru oSalamadra):

rolling on the floor
Vezi ca l iei prea tare si nu mai poate.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru oSalamadra):

Evident ca au. Doar nu sunt modelați din lut.
Ce vrei tu sa impresionezi cu revelația asta?
Bănuiesc ca nu ți-a trecut prin cap, ca homosexualii pot adopta in unele tari nu? De aia am spus ca " au părinți homosexuali".

Și referitor la întrebarea ta anterioară, una e sa ai fetișuri normale cu femei ( cele bolnave sunt pentru oameni bolnavi, evident), și alta e sa fi lesbi sau gay.

Înainte sa intri intr-un conflict, folosește creierul pe care îl ai.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Lrs2015):

Nu rade și ia notițewinking

| oSalamadra a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Si in Romania pot adopta, mai lasa paranoia rolling on the floor niciun fetis nu e normal prin definitie, toti barbatii au deci dupa tine toti sunteti deviati.

| Lrs2015 explică (pentru oSalamadra):

Lasa l in pace ca degeaba vorbesti cu el

| oSalamadra a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Schimba-ti numele ca in antichitate homosexualitatea era foarte normala si acceptata rolling on the floor pana si zeno era gay

| oSalamadra a răspuns (pentru Lrs2015):

Ma dispera taranoii astia necititi care aud un cuvant si il pun in nickname ca le suna cool rolling on the floor

| Lrs2015 explică (pentru oSalamadra):

laughing

| Lrs2015 explică:

Eu m-am contrazis cu o femeie de 30 care e in prag de maritis dupa o relatie de ani de zile. Sustine ca e normal sa se foloseasca MEREU prezervativ chiar si in cazul relatiei ei. Si ca eu nu stiu pe ce lume traiesc daca afirm ca oamenii cu relatii de ani de zile nu folosesc laughing toti neimplinitii aici

| sammie a răspuns (pentru Lrs2015):

laughing ce naib- tot copilasii aia de 16 ani care fac sex fara prezervativ.