| DreamAutopsy a întrebat:

Nu mai cred în Dumnezeu straight face
Sunt confuză. Să zicem că-s "semi-atee".
Voi credeți în Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| iChaz a răspuns:

Nu cred! Bun venit in club.winking

Am crezut candva, pana am pierdut pe cineva apropiat (cu tot cu "ajutorul" dat de popi - slujbe si tot tacamul). Atunci am deschis ochii: de ce nu a facut ceva acest individ? Daca exista, facea ceva. Dar nu exista. De e spun asta? Pentru ca nimeni nu l-a vazut niciodata (dar de exemplu cred in extraterestrii - pana si americanii au recunoscut ca in cazul Roswell s-a prabusit o nava extraterestra happy ). Parerea mea: Religia = metoda pentru a controla populatia. (spre exemplu, de ce nu mananca arabii carne de porc? pentru ca e lege in coran. de ce e lege in coran? pentru ca asa au vrut conducatorii acelor timpuri sa interzica porcul, deoarece aducea foarte multe boli. si cum altfel putea sa interzica asta intr-un mod subtil? introducand o lege in coran, pe care toata lumea e obligata s-o respecte). Just my 2 cents.

Totusi, e bine sa crezi in ceva sau cineva, care exista sau a existat; o personalitate puternica, ce a facut ceva important in timpul vietii si a lasat ceva in urma, ceva util.folositor. Te face mai puternic, ca fiinta umana, pe partea spirituala. Nu-i condamn pe cei ce cred in acest zeu. Pur si simplu e treaba lor, viata lor, credinta lor. Fiecare dupa cum simte...si nu sa faca asta obligat.

20 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

Habar-n-am pe ce lume mai trăiesc şi cu ce scop...Nici nu mai ştiu în ce să cred...

| birdie14 a răspuns:

Habar-n-am pe ce lume mai trăiesc şi cu ce scop...Nici nu mai ştiu în ce să cred...
Baftă.

| mdany a răspuns:

Esti ateista.Si da.cred in Dumnezeu.

| Nymphetamine a răspuns:

Am crezut,cred si voi crede intotdeauna indiferent ce spun altii, ce gen de muzica ascult, etc. happy Desi recunosc ca in ultimul timp am si eu unele dubii. straight face

| Casiana a răspuns:

Sigur nu respect Biblia intocmai. Nu merg regulat la biserica. Fac pacate. Nu respect toate poruncile. Dar sunt constienta ca exista Dumnezeu. Ne urmareste dar ne mai si iarta; o sa te ierte si pe tine...

| Casiana a răspuns:

@DreamAutopsy pentru ca acum nu prea crezi in el. Asa cum zici si tu, ajungi practic sa Il renegi.

| Bogdanux a răspuns:

Hehe, nu credeam ca va mai ajunge cineva ca mine laughing.

| Lace a răspuns:

Nu pot sa cred in ceva ce nu exista.

| darielle a răspuns:

Daa normal...el a facut aceasta lume...cum sa nu?

FUNDITSSA te rog din tot sufletuul!

Răspuns utilizator avertizat
| ThePunisher a răspuns:

Da eu cred. Dar cand spui 'nu mai cred' inseamna ca inainte credea. Ce te-a facut sa nu mai crezi in Dumnezeu?

| DreamAutopsy explică:

@MarianFCD
Eu cred că dacă tu te crezi creștin nu ar trebui să vorbești așa cu mine, am cerut o părere nu insulte. (Nu mă cunoști)
Și dacă există un Dumnezeu nu cred că aș murii în chinuri pentru că nu cred în acea divinitate în care crezi tu.
Mentalitatea ta e varză, nu te supăra. Crezi în Dumnezeu? Bravo, te respect! Dar să zici "Meriti sa mori in chinuri daca nu crezi in Dumnezeu" sau că sunt sub influența etnobotanicelor? oh go on
Mă abțin să nu zic ceva straight face

| DreamAutopsy explică:

Voi toți spuneți că îl iubiți/credeți în Dumnezeu dar mă întreb dacă în viața reală vă comportați ca adevărații creștini oh go on
Astea-s vorbe, faptele. oh go on

| DreamAutopsy explică:

@Casiana
Pt ce să mă ierte? rolling on the floor

| oannabomboana a răspuns:

Da cred in Dumnzeu. Tine cont ca el ni s-a mai aratat odata. Cred in Dumnezeu si-l respect deoarece mereu a fost langa mine si m-a ajutat. Poti tine lagatura si tu cu Dumnezeu prin rugaciuni si findu-i credincioasa si respectandu-l caci el te-a creat si te-a inzestrat cu tot ce ai.

| Ecaterina96 a răspuns:

X-(cum sa nu crezi in Dumnezeu? El a facut tot ce vezi tu acum si te-a facut si pe tine!

Răspuns utilizator avertizat
| SquirtleBaby a răspuns:

Nu,nu am crezut nici o data

| MarianFCD a răspuns:

Meriti sa mori in chinuri daca nu crezi in Dumnezeu. Daca nu crezi, de ce ii scrii numele cu "D" mare, ti-e frica? Esti semi-"atee"? Nu! Esti sub influenta etnobotanicelor. Respect si iubire suprema pentru Dumnezeu voi avea intotdeauna, pentru ca El ne-a creat si ii datoram viata noastra.

| MarianFCD a răspuns:

Tot meriti sa mori in chinuri, indiferent de ce zici, semi-"atee" ce esti. Invata sa scrii corect substantivul la feminin.