| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Nu sunt sigură că cred în Dumnezeu, sunt confuză.

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Este un semn bun ca iti pui aceasta intrebare.Inseamna ca Duhul Sfant te cerceteaza si tu trebuie sa Il cauti mai mult pe Dumnezeu sa te rogi si sa citesti Cuvantul Sau.

28 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Buna!
Cine a creat lumea?

| LeMousiqe a răspuns (pentru Mădă0611):

Dumnezău.

| Mădă0611 a răspuns (pentru LeMousiqe):

Deci crezi, ramai la crestinism (banuiesc).

| andreiush25 a răspuns (pentru Mădă0611):

Ce test laughing)...foarte tare.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Si cu ce te putem ajuta ingeras?

| LeMousiqe a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Cu un sfat.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru LeMousiqe):

Mie nu-mi plac sfatosii, du-te mai des pe la sfanta biserica, citeste ceva carti duhovnicesti, incearca sa intelegi ceva si cultura nu o iei de pe TPU

| Exilee a răspuns:

Intrebarea?

| LeMousiqe a răspuns (pentru Exilee):

Oh doamne, mă mir că nu ştii, cer şi eu un sfat.

| Exilee a răspuns (pentru LeMousiqe):

Vorbim pe privat?

| LeMousiqe a răspuns (pentru Exilee):

Da...

| Nucreeed a răspuns (pentru LeMousiqe):

Nu vorbi cu exile pe privat ca te indobitoceste=)))
Uite aici un video ce promoveaza ateismul, nu basmele astea de 2 lei...

http://www.youtube.com/watch?v=x0ZqQznblZo

| Exilee a răspuns (pentru Nucreeed):

Fiecare alege ce vrea.
Dar, datoria noastra este sa va aducem inapoi pe Calea cea Dreapta.
Oricum nu vreau sa par ca indoctrinez pe cinneva, prietene.
OH! De-ai putea simti puterea Cuvantului Domnului ce poate sa schimbe vietile tuturora. Daca ai lasa-o sa-ti schimbe viata, nu vei regreta niciodata.

http://www.youtube.com/watch?v=3mk_9PBJP-8

Uite, valoarea Sfintei Liturghii ascultata cu evlavie.
Daca ai putea citi si Calea Ascetilor si alte carti cu invataturi dogmatice, poate ai gasi o raza de speranta si credinta in Creator.
Nu este tarziu sa te intorci la Dumnezeu. Ba deloc.

| Nucreeed a răspuns (pentru Exilee):

Si in video'ul pe care ti l'am dat...de ce ai zis ca ma 'indobitoceste' ...cand in video erau promovate:cunoasterea,sa ne pese mai mult de adevar decat de "etichete",logica,ratiunea,faptul ca cunoasterea este mai mult decat niste cuvinte scrise intr'o carte,sa cercetam inainte sa credem,ca puterea noastra nu este alimentata de misticism sau magie,ci cunoastere, lucrurile care stii ca sunt adevarate, faptul ca intr'o dezbatere eterna de raspunsuri, un singur lucru este adevarata si anume, puterea logici!

Si tu imi spui ca tot video'ul ala ma indobitoceste...atunci ce vrei sa cred eu despre tine, sincer?straight face

| Exilee a răspuns (pentru Nucreeed):

Stai asa. EU am crezut ca mi-ai dat pentru muzica rock. Imicer scuze, dar nici nu l-am vizionat. Atunci poate oi fi zis, cine stie, dar cert e ca in acea zi primisem vreo 4 linkuri catre muzica rock.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Exilee):

rolling on the floor te certi cu lumea pentru ca ti-e lene sa dai click pe un link.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Exilee):

"sa va aducem inapoi pe Calea cea Dreapta" si daca neurologii si psihologii spun ca tu stai stramb, deci calea ta e stramba, n-ar fi mai bine sa iti vezi de drumul tau si sa lasi lumea sa mearga incotro vrea?

| Exilee a răspuns (pentru Mădă0611):

Am linie verde in buletin tongue.

| Mădă0611 a răspuns (pentru Exilee):

Nu conteaza... cat de lung ai parul \m/ laughing si apoi, eu tot nu inteleg cum poate sa iti placa stiinta si sa n-o intelegi, ca daca ai intelege-o n-ai fi teist, ci agnostic sau ateu.
App, a mea e albastra love struck

| Exilee a răspuns (pentru Mădă0611):

Tocmai de-asta, ca o inteleg (fara sa ma laud). Daca esti om de stiinta, trebuie neaparat sa fii agnostic sau ateu?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Exilee):

Cam da, altfel n-ai inteles decat nimic. laughing

| Exilee a răspuns (pentru Mădă0611):

Iti place animalutul meu inofensiv de companie din poza profilului meu?

| Mădă0611 a răspuns (pentru Exilee):

Nu prea, nu imi plac chestile reci. Simbolul crestinilor de pretutindeni smug
Ce, vrei sa ma omori? Moartea e ultimul lucru de care m-as teme. smug

| dracu14 a răspuns:

Crezi in Mos Craciun?

Răspuns utilizator avertizat
| Calininio a răspuns:

Felicitari, gandesti rational. Esti agnostica.

| BlitzkriegJack a răspuns:

Buna.

Nu vad care e intrebarea, sunt confuz.