| Distratul28 a întrebat:

Nu știu ce religie sa am și mă simt pierdut, nu știu care e adevărul, simt că viața mea nu are sens, ce pot face, că îmi vine să mă sinucid?

6 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Poate când te reîncarnezi o sa fii mai hotărâthee hee

| SilentRain a răspuns:

Bea și mănâncă ceva, religia este o invenție umană fara dovezi

| dinaprilie a răspuns:

Sa tragi de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trăiești o criza existențială, cel mai bun lucru pe care îl poți face e sa te rogi, sa te spovedești și împărtășești săptămânal, și evident; câteva ședințe la un psiholog, el te poate ajuta sa te regăsești fiindcă ești dezorientat în acest moment.

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Muncește apoi puneți viața in ordine
Viața nu are sens noi îi dai și tot noi ne creimă propriul drum tu ești singurul care te poți ajuta și tot tu eti singurul care decizi in ce direcție o ia viața ta și in ce vei avjunge cine vei ajunge bafta ai grija de tine

| Dekle a răspuns:

Sfatul meu: citește Biblia și roaga-te la Dumnezeu să ți de-a pace și putere, sau eventual caută un om căruia sa i spui gândurile tale și să te ajute sa ti pui gânduri in rânduiala. ( nu incerc sa bag nimănui idei în cap, spun doar ce as face eu in astfel de situație) Sper că te am ajutat.