| Marinela_Diana_1996 a întrebat:

Nu stiu ce s a intamplat, dar este a doua oara cand scriu aceasta intrebare, pentru ca prima data s a postat doar " Buna" -_- Sper sa nu fie cazul si acum.
#again sigh Duminica viitoare iubitul meu va fi cavaler de onoare, iar eu, binenteles, voi fi domnisoara lui de onoare. Am citit pe internet mai multe rezumate despre atributiile domnisoarei de onoare ( cum ar fi, sa faca rezervari alaturi de mireasa, sa i organizeze petrecerea burlacitelor bla bla bla ). Ideea este ca eu nu sunt atat de apropiata de miri, adica ii cunosc, si atat. Iubitul meu este mai apropiat de ei. Intrebarea este ce dar ar trebui sa dau? Bani sau cadou? Sincer, ma gandisem sa ii iau lui un cadou ( gen, un set de pahare de lichior sau orice altceva ) si ei un alt cadou ( nu m am hotarat inca in privinta asta ). Voi ce spuneti? Multumesc anticipat :* #pupupup

Răspuns Câştigător
| apz a răspuns:

Pune-te banii într-un plic. Niciodată nu m-am agitat să iau cadou pentru că mereu mă gândesc că nu le-a plăcut. Șiiiii prefer să evit problema asta. Așa știi ca își vor cumpăra ceea ce le place. Sau le poți face cadouri haioase. Le plac sau nu, măcar îi fac să râdă.

| Marinela_Diana_1996 explică (pentru apz):

Am inteles, multumesc :* As mai avea o intrebare. Cati bani?

| Marinela_Diana_1996 explică (pentru apz):

Am inteles :* Multumesc. Mai am o intrebare. Cati bani?

| apz a răspuns (pentru Marinela_Diana_1996):

Asta nu contează. Fiecare lasă cât are sau cât e dispus să dea. Din moment ce nu aveți o relație prea apropiată, nu contează. Gandește-te cât ai da pe cadouri, fă un calcul și pune acei bănuți în plic. E o variantă.