| Marck94 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac, sunt inca la magazie si e prea greu, prea stresant, ai numai nervi acolo nici nu imi place la magazie. Sunt necajit si mama e prea dura cu mine ca a spus sa nu imi bag lichidare si sa stau in magazie cica, nu ii pasa. De cand lucrez, am slabit mult, ma dor toate, am dureri zilnic pentru ca ridic numai greutati, mut marfa, incarc, descarc. Daca fac altceva, mama se opune si nu ii convine. Gen sa merg in alta parte sau sa devin frizer dar se baga mama " nu fa curs de frizer ca nu e de viitor" ceva de genul. Nu ma asteptam. Ba chiar a spus daca bag lichidare, nu o sa mai vorbeasca cu mine, nu o sa imi mai dea mancare, ba o sa imi ia cheie de la masina care e a mea. Nu imi vine sa cred prin ce situatie trec. In loc sa ma inteleaga, sa ma sprijina, sa imi dea sfaturi bune, nu intr-un fel cum face asa ceva urat.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

No baga in seama si gaseste ceva mai bun

| emy a răspuns:

Buna seara, draga! happy Incearca sa discuti cu mama ta, spune-i ca nu mai rezisti si inreab-o daca ar vrea sa te aiba bolnav la usa. Si roaga-te si lui Dumnezeu sa-i dea un gand bun sau sa te ajute pe tine sa o convingi! Sau, daca nu reusesti asa, roaga-e sa te ajute sa rezisti acolo(iti promit ca ma voi ruga si eu pentru tine! ). Crede-ma ca ajuta! Sper ca ti-am fost de folos! Te pup cu mult, mult drag si iti doresc o seara placuta si o noapte linistita si o saptamana plina de reusite! kiss Pa, pa!

| Freya1 a răspuns:

Acuma depinde si de varsta ta...Bainuiesc ca esti major daca ai permis.
Ai varianta de a merge in continuare acolo cateva luni, sa iti strangi bani aia si sa iti iei o chirie, intr-o saptamana iti iei de lucru si te descurci cu bani stransi pana luna cealalta cand iei salariul plus ca nu cred ca si tai o sa fie asa de rai.
Poate nu muncesti de mult acolo si ea se bucura ca muncesti si vrea sa te tina acolo macar o perioada de N timp.Sau se teme ca daca te lasi de acolo nu vei mai avea unde sa muncesti.
Explicai de situatia ta fizica mamei si ca ai o varsta la care sa decizi.

| SilentRain a răspuns:

Iti cauti un alt job, mama ta nu poate fii suparata pe tine la nesfrsit
De ce nu te muti singur?

Răspuns utilizator avertizat