| dezi a întrebat:

Nu stiu cum sa va spun...imi este foarte frica de intuneric, am senzatia ca este in spatele meu cineva...imi imaginez tot felul de lucruri. ce sa fac? credeti ca trebuie' sa ma duc la un psiolag?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Stai linistita ca nu patesti nimic, gandeste-te ca ai pe cineva care iti apara spatele si totul va fi bine, pregateste-te in noaptea asta ca de la 19 30 pana la 20 30 se taie curentul si ramai in bezna.

3 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Principala cauză a fricii de întuneric variază de la individ la individ, în funcţie de evenimentele neplăcute prin care a trecut, sau filmele de groază pe care le-a vizionat.
Încearcă să-ţi învingi singur(ă) teama de întuneric, iar dacă nu reuşeşti poţi face o vizită la un psiholog.

Baftă!

| helpu a răspuns:

Imagineaza`ti ca noaptea e la fel ca ziua. Numai ca nu e lumina. E intuneric happy Nu ai de ce sa iti fie fricahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nevoie sa te ingrijorezi prea tare :-J Si eu am avut problema asta dar a trecut, trebuie sa iti imaginezi ca in momentele cand esti singura sunt parintii tai alaturi de tine si te protejeaza de tot ce ti`e fricawinking In modul asta, incetul cu incetul va disparea si frica >big grin