| Mihaela2022 a întrebat:

Nu știu cum se face că toți din zodia gemeni sunt nervoși,
au energie sunt certăreți râd aiurea sunt nesuferiți

Am câțiva prieteni din zodia gemeni
am observat din conversațiile noastre ca ei gândesc la fel
Nu știu cum acționează astrele asupra lor.
Am început să urăsc toți gemenii.
Ce efect are horoscopul asupra noastra? Cât este de real? Vi se potrivește zodia în care sunteți?

Răspuns Câştigător
| lorix a răspuns:

Nu cred ca are asa mare treaba cu zodiile. Pur si simplu unii oameni sunt idioti si nesuferiti la modul general. Dar evita-i pe gemeni daca asta te face pe tine sa te simti mai bine.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce efect are horoscopul asupra noastra? Nici una.

Cât este de real? Complet ireal.

Vi se potrivește zodia în care sunteți?
Da.
Aceste răspunsuri nu sunt contradictorii, doar la prima lectură.

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca e din cauza zodiilor doar.Si eu am vreo două cunostinte ce sunt zodia gemeni dar nu se aseamănă.
Unu e timid, linistit, la locul lui, fidel, un prieten ok.Si altul barfitor, laudaros, figurant.

| PainTech a răspuns:

Daca tu cauti sa gasesti gemeni nervosi si ciufuti atunci ghici ce? O sa gesesti gemeni nervosi si ciufuti, nu o sa mai ti cont de gemenii de treaba.

Horoscopul e o vrajeala. Crezi ca astrele pe cer nu au alta treaba decat sa faca gemenii certareti?

Vi se potrivește zodia în care sunteți?
Sunt zodia leu, sa vedem ce zice horoscopul pentru mine azi.

"Dimineata sunteti foarte ocupat cu probleme de afaceri stresante. Eastrolog.ro va recomanda sa va pastrati calmul."
Iti dai seama cate probleme de afaceri am daca pierd vremea pe TPU.

"Daca o ruda mai in varsta va cere ajutorul intr-o problema de sanatate, ar fi bine sa nu va eschivati."
Huh?

"Dupa-amiaza sunteti putin agitat, dar spre seara totul revine la normal."
Revine pe dracu'.

"Acordati mai mult timp odihnei!"
In sfarsit, ceva care se potriveste.

| gemeni6226 a răspuns:

Si eu sunt din zodia gemeni si devin nervoasa doar daca sunt acuzata pe nedrept.Mi-ar placea mie sa rid aiurea dar din pacate nu pot decat daca am un motiv bine intemeiat.Nici pe vremea cand eram tinara nu rideam aiurea am avut o colega de clasa care chiar m-a laudat ca nu sunt superficiala ca altele nu rid de orice ci sunt cea mai serioasa din clasa.

| siriusblack98 a răspuns:

Aici inca un nesuferit din zodia gemeni.Ce efect au astrele asupra mea? Pai astazi m-a influentat neptun sa spun asta:
Pune dracu mana pe o carte si lasa basmele de adormit copii cu zodii si cititul in stele! Eu am inceput sa urasc toti idiotii nerealisti influentati de hocus pocus si ''magie'' din secolul 15. Aviz moderatorilor, ceea ce am spus este un pamflet si trebuie tratat ca atare. Orice asemanare intre un idiot si autorul intrebarii este pur intamplatoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ești nesuferită.Si eu sunt gemeni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zodiile nu reflecta întotdeauna realitatea

| eckblume a răspuns:

Horoscopul e o pseudostiinta. Sunt caracteristici generale pe care nu le poti contrazice usor. De ce? Unii oameni se regasesc, mai ales la partile bune: Leii sunt extravaganti, lideri innascuti etc. Gemenii sunt "energici si certareti" ~ Acum, cate persoane nu sunt extravagante sau certarete/nesuferite? Eu nu cred in zodiac si nu consider ca are un efect asupra mea. De exemplu, caracteristicile zodiei mele nu ma reprezinta, dar pe alte prietene, da.
Ceea ce defineste o persoana e caracterul, nu o zodie (parerea mea).