cami
| cami a întrebat:

Nu stiu noi, ce-am mai putea descoperii si ce-am mai putea inventa. S-au ocupat cei dinaintea nostra de tot.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Becul cu intuneric big grin Cand ma deranjeaza lumina de afara sa aprind becul si sa se faca intuneric in camera big grin

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Am putea descoperii atat de multe day dreaming
De exemplu un perpetum mobile de speta 1thinking
Ar fi un mecanism care ar redevini mecanica, pacat ca nu se poate construi

cami
| cami explică:

@loli, ma refeream la masina, avion, bicicleta... Ca mai descopera nu stiu cine ceva ca s-o perfectioneze e altceva, dar esentialul, tot acolo e.
Noi n-am facut decat sa ajustam cate ceva ( sa-i punem jante din inox, volan din piele, si ac-uri ) dar esenta. tot a strabunilor e tongue

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Asa probabil ca zicea si stra-strabunica mea pe timpul ei, dar uite cate au mai aparut in 105 ani!

luciana
| luciana a răspuns:

Ai dreptate, cu mare placere, zilnic, descopar diminetile reci de noiembrie si ma bucur ca trezesc in mine, aceasta minunata dorinta, reusind sa mentin in echilibru clipa de fata... E minunat sa descopar dimineata, raceala acestei vremi si umezeala ei, ce iti patrunde-n haine si ploaia ce nu mai conteneste... Da si noi descoperim cerul cenusiu, ca de plumb, in diminetile bacoviene cand salutam aceasta dimineata aparuta-n infinit... Dar seara vine cu pasi neganditi, se asterne asa, deodat' luminand vitrinele si atragand oamenii abia sositi de la lucru ce cauta grabiti, sa cumpere ceva pentru acasa...In fiece zi descoperim cerul luminos sau mohorat, acest paradis aducator de nori negri si grei sau doar ratacitor, in acest maret univers. Aceasta poate fi o descoperire si ceva ce putem face in fiece zi ce o traim mereu. Lucien.

| Gregory a răspuns:

Buna! Cu siguranta se vor mai descoperi/inventa/ajusta fel de fel de lucruri, mai ales cu tehnologia din zilele noastre, numai sa fie in scopuri benefice. Dar cu toate aceste procese super sofisticate si de ultima ora, datorita schimbarilor prin care va trece lumea, tot in pestera vom ajunge, si in final nu ne va folosi la nimic. Parintele Arsenie Boca puncteaza foarte bine: "Ne intalnim in prezent cu... viitorul trecutului ". Zilele precedente am auzit la radio ca niste inventatori, incearca sa conceapa masina de spalat care sa functioneze fara apa. Mi se pare interesant, datorita faptului ca trebuie sa avem bine in vedere gestionarea resurselor planteare pentru viitor. Iar in urma cu cateva luni am auzit vorbindu-se despre revolutionara inventie americaneasca - masina zburatoare, care mie nu prea mi se pare un lucru bun. Dupa ce ca saracile pasari abia mai au pe unde zbura, daorita acestor inventii cam deplasate, multe specii vor disparea total, iar noi care ne confruntam cu traficul extra-mega-aglomerat pe care il avem la nivel mondial, si trebuie sa ne uitam in jos pe unde mergem, in stanga, in dreapta, in spate, va fi necesar sa ne uitam si pe sus happy

| Tweety-love-Minnie a răspuns:

Io inventez mereu cate ceva laughing. Nu conteaza ce au facut altii inaintea noastra. Sincer mie mi se pare ca descoperim mereu ceva nou chiar daca nu ne dam seama.Pentru mine singurul lucru care mi se pare mereu o noua descoperire este iubirea love struck. Ea surprinde mereu si e mereu diferita happy.

| astertix09 a răspuns:

Uite au mai fost si altii inainte, personalitati marcante care au spus sau au gandit in felul asta
http://www.usatoday.com/......otes_x.htm
se mai pot inventa foarte multe in lumea noastra, totul va fi in functie de necesitatile societatii

| ☼loli☼ a răspuns:

Mai avem multe, gen leacuri pentru orice boala, lucruri care sa ne creasca confortul... in urma cu 100 de ani nici nu ne imaginam ca astazi am avea calculatorul... stai tu linistita ca avem ce descoperiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moama ce desteptzi suntetilaughing mi-ati votat ideea stupid laughingrolling on the floor