| Ivooomdkdk a întrebat:

Nu suport oamenii, nu știu ce sa fac pentru ca am gânduri sa ii fac lucruri negative unui om.

Astăzi mergeam spre casa și era o pasare in stație (statia e plină de natura și flori, frunze) și automat sunt insecte păsări broaște etc. Niște puștani au omorât o pasare care aproape se chinuia sa zboare și acum câteva zile tot in aceeași stație alți puștani au omorât o broasca și au aruncat după o pisica cu o piatra.

Urăsc din tot sufletul meu oamenii și as dori sa va cer părerea.

Pana la ora asta m-am gândit sa pun mâna pe o lama pe care o am acasă și comite o o fapta negativă… doar sa sar cu lama, nu neaparat sa îl curm de pe fata planetei. Măcar sângele sa ii dea.

Țin sa mentionez ca acum 1 an am consumat chestii și am devenit extrem de sensibilă la orice, nu mai consum de 1 an dar orice acțiune ma afectează și ma gândeam ca planeta e mult mai ok fără oameni.

Ce sa fac? Nu gândesc limpede deloc, as dori sa scapam de foarte mulți din populație fiindcă eu consider ca fac rau ecosistemului.

5 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Grow up. happy

| Sistemulxxl a răspuns:

Cred ca pentru inceput putem scapa de drogati. Ca tine.

| IleanaCostea a răspuns (pentru Sistemulxxl):

Și noi ne bagam. in tine și toti ăștia care rănesc animalele/ ucid. Noi vom dispărea natura rămâne. Noi doar distrugem tot, nu mai avem nici climatul pe care îl aveam înainte. Și eu sper sa dispărem cât mai rapid de pe fata planetei, sincer. Începând cu tine. Animalele nu au nicio vina

| Sistemulxxl a răspuns (pentru IleanaCostea):

Ileana cum mai e pe la tara?

| Geass1 a răspuns:

E simplu. Uită-te în oglindă, ești tot om. Mulți ar zice multe despre consumul de substanțe de pildă. Evident, nu e ok ce au făcut puștanii și vârsta nu-i scuză. Da nu-ți faci rău decât ție însuți prin lipsă de toleranță și empatie față de oameni. Acum, evident, sunt mulți idioți pe lume, da nu se rezolvă lucrurile prin violență, încearcă să bagi această furie în activism pe un anumit subiect, poate protecția animalelor.