| ForeverAlone97 a întrebat:

Nu vi se pare că butonul de ignore ar trebui să dispară? Pentru că totuși, există unii utilizatori(nu dau nume, că nu-i frumos) care pur și simplu abuzează de acel buton. Voi ce credeți?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Abuzeaza fiind prea slabi si nu suporta sa le dai peste botul ala deja facut de rata din prea multa incredere de sine.

Eu unul ignor fara sa ma folosesc de vreo functie, nu bag in seama pe acel cineva, e mai ok asa pentru mine. Cu unii chiar nu ai ce discuta.

60 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Traim intr o societate foarte uracioasa, nu acceptam gandirea altora,uram pe cei care nu sunt de acord cu noi,gandire imatura,emotionala, societatea romaneasca este una emotionala, sa raspund la intrebare, nu cred asta, e bine sa fie si asta, trebuie sa treaca cateva secole pana sa se ajunga la maturitatea a unui copil de 12 ani din vest, in prezent societatea este la nivelul unui copil de 3 ani

| ForeverAlone97 explică (pentru RAY):

Unii-s la fel ca bunică mea. Nu suportă să fie contraziși, și au expertiză în orice. Da măcar bunică mea are o scuză, are 76 de ani.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Lasa-i mai sa abuzeze. Ateii/agnosticii cu ai lor, astia cu nasterea din himen elastic cu a lor. Aleluia!

| anonimg a răspuns:

Este bun si butonul de ignore, pentru ca exista oameni pentru care trebuie sa il folosesti; oameni care nu s-au educat sa se opreasca din injurii, amenintari sau convorbiri fara rost, chiar mai rau decat televizorul. De asemenea exista oameni care nu doresc comentarii de la alti useri din pricina ca sunt certati cu acestia -sau nu-i suporta.
In ce ma priveste eu nu am folosit niciodata acel buton si nici nu am de gand sa o fac. Cand apare o neintelegere trebuie facut tot posibilul ca aceasta sa dispara. Din nefericire unii nu cauta sa dispara neintelegerea, ci oamenii.
Eu sunt convins ca noi oamenii putem trai cu totii ca o familie aici pe pamant. Dar sunt cate unii carora gasesc placere in a trai in tensiune, in neintelegere, in neimpacare cu ceilalti. Pur si simplu asta este placerea lor. S-au invatat asa si nu au nici o dorinta de schimbare. Ei nu stiu sa fie maleabili, si nu au invatat ca noi oamenii suntem diferiti.
Totusi, cei care blocheaza pe altii fara motive intemeiate, sa nu se astepte sa fie binecuvantati cu pace si liniste in suflet. Cand blocam pe altii, ne blocam noi insine inimile. Cand deblocam pe altii ne deblocam pur si simplu inimile. Noi trebuie sa ne educam ca sa avem intotdeuna dispozitia de a ne accepta unii pe altii. Da, aceasta este o educatie care nu poate fi mostenita, ci doar dobandita prin exercitiu.

| ForeverAlone97 explică (pentru anonimg):

De acord că sunt indivizi cu care nu te poți înțelege, dar eu vorbeam de altceva

| Catrice a răspuns:

Sigur, și să-i lăsăm pe useri sa înjure pe cine vor fără sa ai dreptul de a nu le mai da importanta.
De ce sa nu facem ancheta și sa vedem cine merita sa fie ignorat și cine nu, sa facem cerere și sa spunem ca vrem să-l ignoram pe cutare fiindcă a făcut asta și asta și adminii TPU sa analizeze cererile și sa le aprobe sau respingă.

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Daca sunt in gura si injura, atunci ii ignori vizual, e cel mai simplu, daca continua sa te bage in seama, iar ii ignori, pana cand vor vedea si ei ca nu li se acorda atentie, eu merg pe procedura asta.

| ForeverAlone97 explică (pentru Catrice):

Unii chiar merită cu vârf cu îndesat ignore-ul, eu vorbeam de cei care folosesc aiurea funcția aia

| Frank51 a răspuns:

Eu sincer folosesc ignore doar pentru utilizatorii care spameaza cu voturi aiurea sau sunt foarte prosti, daca nu ar fi functia asta mi-as fi sters contul de mult.

| ForeverAlone97 explică (pentru Frank51):

Cam ai dreptate, nu prea ai ce să te înțelegi cu unii. Dar dacă mai și insistă în prostia lor, atunci n-ai altă variantă

| J0B0MAT a răspuns:

No. Cu toții mai abuzăm de unele lucruri.

| ForeverAlone97 explică (pentru J0B0MAT):

Țigări, băutură

| Plato a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Eu am ajuns la 9 care ma ignora, vezi Doamne. laughing E bine.
"Nimeni nu e mai detestat decat cel ce spune adevărul." - Platon.
Deci ma bucura ca am "admiratori".

| ForeverAlone97 explică (pentru Plato):

Ar fi ok dacă n-ar mai crește numărul de admiratori laughing

| RainmakerX a răspuns:

Sincer au existat niste persoane care m-au fortat sa folosesc acel buton... L-am folosit de vreo 4 ori de cand sunt pe TPU iar un baiat era de treaba dar facea spam la greu.

Ideea e ca in acele cazuri respectivii chiar nu mai taceau, parca ma urmareau pentru a ne contrazice... Rezultatul a fost clar.
De ce sa-mi irosesc timpul si nervii?

| ForeverAlone97 explică (pentru RainmakerX):

În cazuri extreme e bine să-l folosești

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ma, nu, eu nu vreau sa dispara, sunt anumite persoane cu care nu vreau sa intru in contact, ca nu am nevoie de dramele lor. Imi place spatiul meu zen aici. Sunt pe internet, nu in razboi. Stau aici sa ma destind, nu sa ma cert cu toti prostii lipisiti de viata. Bine, ma mai si cert, dar mai rarut ca-i mai dragut. Sunt unii prosti rau care incep si te spameaza cu 20 de mesaje cu injuraturi sau voturi date pe nedrept, de ce sa-i suporti?

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru supadeceapa):

Faza nasoala este ca odata ce-l ignori, tot ii poti vedea mesajele si intrebarile. Ar trebui ca odata ce ignori pe cineva, sa-ti dispara total din peisaj.

| supadeceapa a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Mai nou nu. Adica asta incearca sa schimbe acum TPU, sa nu mai poti vedea raspunsurile lor. Dar functioneaza alandala. Eu intrebarile nu le pot accesa, dar raspunsuri mai vad pe ici, pe colo.

| ForeverAlone97 explică (pentru supadeceapa):

Mda. Eu vorbeam de aia care folosesc butonul aiurea, nu de cei care chiar merită ignorați

| ForeverAlone97 explică (pentru Subsemnatul123):

Ca pe Facebook, dacă blochezi pe cineva nu-i mai poți vedea profilul

| supadeceapa a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Cum ar fi AnaMaria? laughing Lasa-i ca o sa inceapa sa trimita stop ignor cand o sa-si dea seama ca nu mai au la ce intrebari sa raspunda ca au tot site-ul la block.

Eventual sa se bage o limita, daca nu exista deja. Sa poti ignora doar x useri.

| ForeverAlone97 explică (pentru supadeceapa):

Eu sunt destul de norocos. Pe mine nu m-a blocat laughing

| supadeceapa a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Esti nou, stai linistit ca nu scapi laughing. Trebuie doar s-o contrazici o data.

| Drimmero a răspuns (pentru supadeceapa):

Am contrazis-o si am scapat de ignore, dar de atunci nu am mai conversat,, exista si cazuri de genul.

| 1231242 a răspuns (pentru supadeceapa):

Hei!

De tine îmi place cel mai mult, sfătoasă și rea cu ceilalți:?

| aXy99 a răspuns (pentru Drimmero):

A uitat, gandeste-te la cate persoane da ignore pe minut si iti vei da seama ca nu e usor sa faci fata. Mai ales la varsta ei laughing
Daca iti vede comentariul, ai pus-o.

| Drimmero a răspuns (pentru aXy99):

Nici ca mi-ar pasa daca ma ignora, nu e ca si cum interactionam cumva, s-a intamplat atunci. Nu sunt genul care sa dea 2 bani pe copilarelile astea.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Hai, ma rolling on the floor

| ForeverAlone97 explică (pentru supadeceapa):

Ce tot râzi? Nu fac mișto

| Plato a răspuns:

La fel ca si in viata reala, poti ignora pe cine vrei. De ce sa aud ce zice cineva, daca nu vreau?
Daca abuzeaza, asta spune multe despre individ/a.

| ForeverAlone97 explică (pentru Plato):

Mda. Cum a fost tipul de astăzi cu mesajele

| Plato a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Nu ti-a dat ignore anamaria? Fa screenshot si inrameaza-l.

| ForeverAlone97 explică (pentru Plato):

Nu mi-a dat. Ce pot spune, am scăpat ieftin

| Superior a răspuns:

AnaMaria e regina lor, cu NoName in coada.

| ForeverAlone97 explică (pentru Superior):

Ai uitat de Steregoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce cred? Ca sunt cam rãniti la sentiment, de apasa pe acel buton.

| ForeverAlone97 explică (pentru anonim_4396):

Sau sunt de o lașitate notorie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi bine sa dispara si din cauza ca e inutil. Daca i se pune pata unuia sa faca spam la intrebari si/sau mesaje, isi face mai multe conturi.

| ForeverAlone97 explică (pentru anonim_4396):

Pe forumurile serioase nu există butonul ăla, acolo fiecare își spune sincer părerea nederanjat

| DorelExpertu a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Si aici poti sa-ti spui parerea nederanjat, si el a facut-o, si tu ai facut-o, nu asta e problema.
Problema e ca voi aveti pareri diferite, si el a evitat o contrazicere pe aceea tema ca sa nu dati in altele, acum, daca tie iti pare ca a fugit ca un las, poate lui ii pare ca a luat cea mai buna decizie, si pana la urma poate ca e mai bine asa, s-a evitat un posibil conflict :))
http://www.kerryabetutors.ie/wp-content/uploads/Perspective1.jpg
Oricum, tu ai profitat de asta si l-ai transformat in razboi =))
Razboi la care esti singurul participant :))

Iti dau un alt exemplu sa intelegi de ce zic asta, RAY si problemele lui cu referire la religie, nu-mi bat eu capu cu asta, dar sa zicem ca eu sunt un religios convins, si imi exprim parerea aici, daca el vine si ma contrazice de fiecare data, sau cum face el "Ce dovada ai tu ca exista nu stiu cine?" Eu ce sa fac? Sa stau sa-mi irosesc timpul la nesfarsit purtand aceeasi conversatie?
Acu asta e doar un exemplu, in realitate, si Ray ma ignora dar din alte motive :))

| ForeverAlone97 explică (pentru DorelExpertu):

Nu mă deranjează că nu știu cine mi-a dat ignore, oricum m-am obișnuit de o viață să fiu ignorat

| DorelExpertu a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Man, in viata, suntem singuri, aia e, daca noi nu tragem pentru noi, nu o sa traga nimeni, poate doar familia, dar nici ea nu te poate ajuta intotdeauna.
Daca te face sa te simti mai bine, toti suntem ignorati la randul nostru, aia e.

| ForeverAlone97 explică (pentru DorelExpertu):

Asta cam așa e

| brokxy a răspuns:

Mie cred ca mi-au dat ignore jumatate din utilizatorii TPU =]]]] ca nu imi mai raspunde aproape nimeni la unele intrebari

| ForeverAlone97 explică (pentru brokxy):

Nasol de tine, ce pot spune. Pe mine mă ignoră doar 4

| GirlOnline81 a răspuns:

In ceea ce ma privește, nu am ignorat pe nimeni și, deocamdată, nimeni nu m-a blocat - cel puțin din câte știu. E adevărat ca sunt un user nou al forumului; totuși mi se pare copilăresc sa apeși acel buton, ca sa nu spun lipsa de respect fata de opinia celui care îți raspunde la o întrebare/problema.

| DorelExpertu a răspuns:

Depinde ce numesti tu abuz.
Decat sa-i vezi pe doi care se ciondanesc la fiecare intrebare, mai bine asa.
Si eu am primit ignore de la unii, ca mai fac misto, si unele glume, dar aia e viata, nu toti au simtu umorului.
Dar am dat si eu la randu meu ignore celor care ma injura.
Asa o fi si aici.
Avand in vedere ca-mi plac scandalurile, am cautat si eu discutia cu pricina acum, insa ce e drept, si el are o arecare dreptate, pana la urma a fost corect si ti-a zis de ce ti-a dat ignore.
Zi mersi ca nu-ti va mai raspunde la intrebari, nu ai pierdut nimic.

| ForeverAlone97 explică (pentru DorelExpertu):

Nu sufăr deloc, am doar 4 utilizatori care mă ignoră.

| DorelExpertu a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Eu tot 4 am, sa zic ca pe 3 ii inteleg, dar una mi-a dat ignore ca am zis ca e frumoasa rolling on the floor

| ForeverAlone97 explică (pentru DorelExpertu):

Doamne feri laughing

| DorelExpertu a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Noi sa fim sanatosi rolling on the floor

| ForeverAlone97 explică (pentru DorelExpertu):

Corect laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru DorelExpertu):

S-a simtit violata rolling on the floor

| DorelExpertu a răspuns (pentru anonim_4396):

Acu ca zici asta, are sens laughing

| DeDeDeeaSweety a răspuns:

Nu ti-ai pus intrebarea de ce abuzeaza. Poate cei care primesc ignore abueaza de anumtite lucrui

| ForeverAlone97 explică (pentru DeDeDeeaSweety):

Eu am pățit ca un dobitoc să-mi dea ignore, și nici măcar nu i-am spus ceva rău. S-o fi simțit deranjat de răspunsul meu.

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Eu ma refer la maturitatea emotionala, nu e vorba de varsta, la batranete poti judeca si logic

| ForeverAlone97 explică (pentru RAY):

Nu știu, eu cel puțin aș prefera să rămân imatur cât de mult pot