| DarkOrbitMoon a întrebat:

Nu vi se pare ca butonul acela de "ignore" este o inutilitate? Daca nu-ti convine vreun utilizator nu-i mai raspunzi, nu trebuie sa apesi neaparat un buton pentru a face asta.
Eu n-am ignorat nicioata vreun user, nici macar n-am raportat vreo intrebare sau raspuns, mi se pare lipsa de bun simt sa reclami ceva ce nu-ti convine.
Voi raportati sau ignorati utilizatori si de ce?

P.S (pentru EmanuelEmy77)
Emanuele, de ce mi-ai dat ignore? sad

10 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Nu,nu este inutil.
Daca cineva nu mai vrea sa vada deloc activitatea celuilalt, asta va face cu acel buton

| T0T a răspuns:

Unele raspunsuri te polueaza vizual, crede-ma.

| Fatamuntilor a răspuns:

Suntem de varste si firi diferite e normal sa apara mici,, scantei''
Personal nu am pe nimeni pe lista neagra, dar sunt ignorata de cel putin 3 persoane.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Cred ca daca cineva vorbeste urat sau insulta trebuie raportat. Cum adica sa nu raportezi ce nu-ti convine? Adica daca cineva vorbeste prostii sau foarte urat e lipsa de bun simt sa-l reclam, nu? Nu e lipsa lui de bun simt si buna crestere ca vorbeste asa...

Acu, de la un user banat la altul, cred ca n-ar trebui fix noi sa punem intrebari din astea.

Dar desigur, tu n-ai facut nimic, niste oameni rai te-au raportat pentru nimic si ai fost banata o luna tot pentru nimic nu?

Si eu la feeeel, vai suntem asa inocenti si oamenii rai abuzeaza de noi tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De reportat nu am reportat pe nimeni sau nimic, dar ignore dau cand nu vreau sa vad raspunsurile cuiva. sunt 2 useri pe aici care deja mi se facea greata si ma enervau acele posturi troll si partial "inteligente".

| DarkOrbitMoon explică (pentru anonim_4396):

Trebuia sa razi de ei. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru DarkOrbitMoon):

Crede-ma ca sunt o fire foarte nepasatoare. dar dupa cateva luni deja simteam cum imi scade iq-ul la ce raspunsuri idioate vedeam. ma amuza totusi cei care spuneau " vai ce inteligent" si raspunsurile erau puse la misto. niste idioti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intentia lui a fost alta mai pe la inceputuri. Era mult trolling candva pe site. Si din ala bolnav, denigrant, calomnios. Eu cel putin stiu ca asta am sustinut acum cativa ani alaturi de alti useri veterani de pe atunci. Chiar mi se parea ceva util.

Acum lumea s-a invatat prost si butonul ala e folosit doar ca arma de reducere la tacere cand nu-ti convine ceva.
E gen: taci tu, vorbesc eu! Parca e ceva desprins din operele lui Caragiale de acum 100 de ani, la fel de valabile si astazi in societate, indiferent de mediu de comunicare.

| MissDean a răspuns:

E ca pe mess sau pe orice alt program de socializare, poate unii nu vor sa mai vada pe altii deloc (fie ca au avut un conflict, fie asa, din senin, nu vor sa ii mai vada moaca sau ce raspunde pe la intrebarile unde se nimereste sa intre, sau sa nu-i mai vada deloc activitatea).
meh, e alegerea fiecaruia ce alege sa faca.

| DarkOrbitMoon explică (pentru MissDean):

Nu-i ca pe mess, aici poti sa vezi raspunsurile sau intrebarile celui care te-a ignorat, numai ca nu poti sa-i scrii.