| mgtow a întrebat:

Nu vi se pare ca lumea a ajuns sa fie imputita? Nimeni nu intreaba daca esti bine sau daca ai nevoie de ajutor sau sa iesiti afara, etc. Orice lucru in viata ti-l faci personal cu mana ta. Restul cauta doar interesul nimic mai mult, stim ca vor sa dezvolte partea robotica sa introduca roboti printre oameni ca sa mai faca bani doar asa e afacerea, iar omul va beneficia de companie si sex de la un metal electrificat prin 2030 sa zicem aproximativ. Ce sperante sa tragem daca stim ca lumea e pe interes si sa gandim ca va veni vremea cand vom avea familie? Ne mintim singuri daca credem ca vom fi fericiti cu copil si partenera mai ales in RO la salarii mici si multi muritori de foame abia fac fata traiului de zi cu zi?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Fericirea nu tine de nivelul de trai. Vezi numai cate vedete de Hollywood au sfârșit prin sinucidere, exces de antidepresive sau supradoze de droguri. In timpul asta, familii întregi au trăit fericite intr-o căsuță modesta sau un apartament de bloc.

3 răspunsuri:
| Jus7t a răspuns:

Îți dau un sfat dar nu prea cred că o să îl aplici : practică recunoștința.
O să ți se schimbe viața în mai bine doar dacă aplici ce ți-am zis.
Funcționează și e demonstrat că funcționează, iar demonstrația e reprezentată de oamenii care au spus clar cum li s-a schimbat viața făcând asta plus anumit studii pe care le găsești singur pe net.
E alegerea ta dacă o faci sau nu.
Da, lumea e cum e, dar trebuie să ai grijă de tine încât să nu te mai influențeze așa mult în rău.

| Atlantic007 a răspuns:

Nu a fost mereu asa?

| mgtow explică (pentru Atlantic007):

Inainte de era internetului se socializa mai bine