| anonim_4396 a întrebat:

Nu vi se pare ca se pune prea mult accent pe TPU pe cosuri si menstruatie? Nu e destul de dezgustator? Sau de ce? Ce moderam aici, nu poti sa iti stergi intrebarile, raspunsurile, vorbim despre menstruatie.

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E un site plin de adolescenti, astea sunt problemele lor... asta intreba.

| dullcat a răspuns:

Adolescentii au nevoie sa stie despre aceste lucruri, nu mi se pare iesit din comun si nici dezgustator.Dezinformarea si ignoranta sunt dezgustatoare, mai ales cand duc la scenarii urate care iti afecteaza negativa viata, iar aici fac referire mai ales la categoria dragoste si sex de pe site.

| Fatamuntilor a răspuns:

E un lucru absolut normal menstruatia.O are fiecare fetita/femeie incepand cu 12 -13 ani si termind cu +50. Face parte din anatomia corpului omenesc.
Normal ar ca fetitele sa se informeze de la mamale lor.Asa ca trebuie sa se informeze de undeva.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu, fiecare întreabă ce probleme are, iar astea sunt lucruri naturale, firești, care nu ar trebui să deranjeze pe nimeni. Întrebări care ar trebui să deranjeze sunt cele legate de sexul cu minori, cum să adormi pe cineva, cum să îți înșeli iubita etc.

| johnnny123 a răspuns:

Așa cum tu ai problemele tale în familie despre care tot pui întrebări aici, la fel și alte persoane au probleme cu alte aspecte ale vieții.

Ce anume te nemulțumește?

| anonim_4396 explică (pentru johnnny123):

Fix ce am zis ca ma nwmultumeste ma nemultumeste ce vrei sa iti mai zic odata?

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, dar ai putea să te justifici.

De ce ți se pare deplasat ca unele persoane să aibă întrebări legate de menstruație, dar întrebările tale ți se par perfect acceptabile?

| anonim_4396 explică (pentru johnnny123):

Mi se pare logic.

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce anume?

| anonim_4396 explică (pentru johnnny123):

Nu am cum sa-ti explic logica nu ai intelege niciodata.

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Aham, este perfect logic dar nu ai cum să-mi explici.

Las-o așa atunci.

| Nirvanaaa a răspuns:

Coșurile și menstruația? Dezgustătoare? De ce? Țin parte de fiziologia corpului uman. Nu e nimic dezgustător in asta.
Oamenii au probleme și întreabă. E un site făcut pentru întrebări și pentru oferit răspunsuri, deci e chill.
Dar nu inteleg. De ce te deranjează?

| anonim_4396 explică (pentru Nirvanaaa):

Nu stiu mi se pare scarbos.

| Lupică27 a răspuns:

Mie mi se pare halucinnat cum pe sectiunea dragoste si sex sunt o groaza decopile cu varste fragede care vin si povestesc ca s-au babardit si intreaba daca or fi ramas bortoase. Dar da, si asta cu ciclu e complet dezgustator, aia e.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Lupică27):

Lupusor,e NECESAR ca si barbatii sa stie si sa inteleaga cum functioneaza ciclul menstrual.
Ma mir de ce dooamna e revoltata din moment ce si ea are lunar men, struatie.
O femeie nu trebuie sa lase aborvantele la vedere dupa ce sunt folosite.In rest tootul e ok
As fi curioasa cum s-a informat doamna.

| Lupică27 a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Da ma, asa e, nu sti cand iti vine, mergeam o data pe strada si hop mi-a venit ciclu, nici nu ma gandeam ca o sa se intample, de atunci mereu citesc pe net despre ciclu si ma uit la tutoriale de folosit tampoane.
Doamna e revoltata pentru ca sunt discutii aiurea care s-au discutat de miliarde de ori, ce e mare inginerie ti-a venit pui tampon si gata, ce sa facem sa il chemam pe elon musk sa gasim impreuna o solutie inovatoare?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Lupică27):

Nu doar despre aplicarea tamponului trebuie sa se stie.
cred ca doamnei i se pare degustatoor sangele pe un tampon.Si nu inteleg de ce.
In tot cazul am vazut postari mai nasooale.

| ILoveBlackCats a răspuns:

Da, exaact, de ce sa nu intrebam despre altceva, cum ar fi: https://www.tpu.ro/......nu-e-gata/ sau

https://www.tpu.ro/......-intuitiv/

-aceste intrebari sunt perfect normale! Lăsând ironia la o parte, fiecare are dreptul sa intrebe ce anume isi doreste, atata timp cat nu încalcă regulile.