| AvalohAlyn a întrebat:

Nu vi se pare că timpul/viața trece prea repede?
Timpul trece repede chiar și stand dar nu mai zic daca ți-l ocupi cu ceva.
Înainte când eram copil parcă trecea mai incet timpul.

4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

In situatia mea nu prea ma plang ca trece timpul repede.
Momentan nu pot sa muncesc doar stau singura,prietenul imi este plecat in delegatie, nu am prieteni, stau pe la ai mei sa nu fiu de tot singura si plec "acasa" doar cand vine iubitul, ca sa am casa mea trebuie sa astept dupa ceva, asa ca faptul ca trece timpul mai repede e in favoarea mea.

| Catrice a răspuns:

Timpul e constant, trece cu aceeași viteza pentru toată lumea.
Diferența o face percepția umana. De aceea unii percep ca timpul trece mai greu sau mai ușor.
Și tu, când erai copil, erai conștient de trecerea timpului? De alternanta zi/noapte?

| Steregoi a răspuns:

Nu. Daca ai credinta trecerea timpului nu mai e o problema. Dumnezeu e vesnic.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Timpul trece repede atunci avem o ocupație (atunci când nu aștepti, atunci când te distrezi. )

Timpul trece greu dacă stai cu ochii pe ceas sau nu ai o ocupație. Si mai ales când aștepți ceva...