| Smile94 a întrebat:

Numele meu este Neagu Elena Luminita, am 38 ani, locuiesc in oras Bicaz, jud. Neamt, sunt casatorita si am o fetita de 17 ani.
Pe data de 24.08.2011 am fost diagnosticata cu Neoplasm bronhopulmonar cu invazie osteolitica ( cancer bronhopulmonar cu invazie pe oase inclusiv bazinul )
In aceste conditii nu pot suporta operatie deoarece este un cancer prin invazie si la orice deschidere al corpului s-ar extinde, iar perioada de supravietuire ar fi cel mult un an de zile.
Am urmat chimioterapie 6 sedinte dupa care urma sa incep radioterapia dar, nu pot pentru ca la analizele premergatoare radioterapiei s-au depistat multiple ADP- uri pe partea oaselor ( mai exact cancerul s-a extins la coaste si bazin), fapt pentru care am primit recomandarea de a merge la o clinica in Oradea pentru a face PET –ct care va depista natura celulelor extinse. Prin fericirea mea Casa de Sanatate a aprobat dosarul iar aceste analize le fac gratuit.
Dupa acest pas urmeaza drumurile dese la Cluj Napoca pentru a gasi un loc la radioterapie si cu speranta de a ma interna macar abulatoriu iar restul timpului sa-mi gasesc un spatiu cu chirie macar pentru 2 luni cat ar dura tratamentul cu radioterapie, atata timp cat exista o oaza de speranta incerc sa ma leg de ea pana la final.
Imi doresc sa incep un tratament cu Zeolit si Biostem care costa 720 lei/luna si in care imi pun mari sperante de viata pentru ca fiica mea care de acum inainte are mare nevoie de mama pentru a fi langa ea si pentru a o indruma mai departe, vin cu umilinta de a va cere ajutorul vostru de la INIMA la INIMA pentu a putea suporta si financiar aceasta lupta cu CANCERUL.
Am incercat sa iau legatura cu fundatii dar cum sunt multi altiii ca mine poate si mai grav depinde de norocul pe care il ai si cum picatura de noroc a trecut de mult pe langa mine imi pun mari sperante in ajutorul vostru pentru a putea lupta mai departe si pentru a exclude momentul ca in orice clipa o pot lasa pe fica mea orfana de mama.
Poate ma voi lupta in zadar dar,, SPERANTA MOARE ULTIMA!,,
Va multumesc pentru rabdarea de a –mi citi si povestea mea plina de suferinta.
Cu respect,
Luminita Neagu
De la Inima la Inima

Conturile deschise sunt urmatoarele
RO40BTRL02801201A52024XX – Deschis la Banca Transilvania Neagu Elena Luminita titular al contului

RO92WBAN2511000028800554 –Deschis la Banca C omerciala Intesa Sanpaolo Romania S. A. – Neagu Corneliu( sotul este titular contului),, daca puteti ajuta faceti-o,,
aceasta femeie chiar merita, o suma cat de mica conteaza

2 răspunsuri: