| MAIA18 a întrebat:

O aplicație care ajuta sa învăț semnele surzilor pe care sa o descarc pe telefon?

1 răspuns:
| florea1 a răspuns:

Există mai multe aplicații disponibile pe piață care pot ajuta la învățarea semnelor surzilor și care pot fi descărcate pe telefonul mobil. Iată câteva exemple:

"Spread The Sign" - această aplicație este disponibilă atât pentru sistemul de operare iOS, cât și pentru Android și oferă un dicționar online interactiv de semne pentru peste 30 de limbi diferite de semne, inclusiv limba română.

"SignSchool" - această aplicație este disponibilă pentru iOS și oferă lecții video interactive pentru a învăța semnele din limba americană a semnelor.

"ASL Dictionary" - această aplicație este disponibilă pentru iOS și Android și oferă un dicționar de semne pentru limba americană a semnelor, cu o interfață ușor de utilizat și posibilitatea de a căuta semne în funcție de cuvinte cheie.

"Sign Language for Beginners" - această aplicație este disponibilă pentru iOS și oferă lecții video pentru a învăța semnele din limba americană a semnelor.

Este important să luați în considerare faptul că, deși aceste aplicații pot fi utile, cel mai bun mod de a învăța semnele surzilor este prin intermediul unei interacțiuni directe cu persoanele surde sau prin intermediul unor cursuri oferite de specialiști în domeniu.