| Andrei200202 a întrebat:

O fi având America altă față întunecată?
Atunci cu conflictul dintre ei si Iran, acum cu acest coronavirus, care se speculează că e un plan de a lor.
La ora de dirigenție (dirigintele meu este un profesor de fizică, cel mai bun pe județ, deci o persoană foarte inteligentă), pe când era vorba de cazul de la Caracal, ne spunea despre acele fete că ar fi fost răpite de armata americană pentru a-și satisface nevoile și că nu sunt moarte după cum se crede, ci sunt la ei. Că sunt niște legături foarte strânse, cei mai mari de la noi nu au voie sa comenteze nimic altfel s-ar isca probleme serioase.
Ce părere aveți? O fi innebunit omul sau?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Dar tu acum te intrebi chestia asta? Normal ca SUA are fata intunecata, asa si-au rezolvat problemele de mult, asta este stilul lor, asa cum cu CIA dau guverne incomode jos desi nu e treaba lor sa se bage. Asta chiar ei au zis-o, ca dupa 50 ani se desecretizeaza dosarele, ziceau cum dadeau jos un guvern, ala din Guatemala am uitat in ce an, si altele.

Apoi, ei au pus virusul in China cel putin 90 % sunt sigur, pentru ca, china este dusmanul nr 1 acum economic, UE este dusmanul nr doi. China a rezistat si acum, dar SUA nu se astepta, dar UE se duce dracu.
De ce? E simplu, multe chestii se vor vinde ieftin, firme si altele, si vin ei si le cumpara pe nimic, apoi cand isi revine treaba, raman ei cu ce au cumparat.
Plus ca scapa si de concurenta economica! Faptu ca UE trebuie sparta, asta a zis-o Trump public si inainte.

Iar panica ajuta comerciantii, gandeste-te ca tu cand golesti magazinele e bine, daca cumperi 100 kile de apa acum, nu e ca si cum cumperi in 5 luni atata, ca asa zic multi "aaa, pai tot atata vinde, ca apoi nu mai cumperi un timp si tot banii aia ii dai".
Nu este asa, pentru ca e una sa iti vina 100000 euro in 5 luni si alta sa iti vina aceiasi bani in doua saptamani.
Ii investesti in aur, imobiliare de nu se poate, inainte trebuia sa mai strangi bani pentru asta.
Deci iata.

Si Tim Evens a zis in 2017 in consiliul bancii mondiale "vom avea pandemie mai repede de cat ne asteptam", deci stiau da?
Am inregistrarea doar ca e dublata in rusa, e filmare a aluia care zice la TV, nu e doar ca zic ei.
Bill Gates, s-a bagat in chestia numita asigurari pentru pandemie, mi se pare ca si mama a auzit ieri la TV, deja astia au aranjat chestia asta ca sa mai ia niste bani, asta tot inainte sa vina virusul.
Adic smecherii! Smecherii lumii.

Iar faptul ca a aparut si in SUA, no problemo, ce ii intereseaza pe smecheri de oamenii de rand si de acolo? Ca smecherii nu au tara, sunt globalisti.

SUA are 35 laboratoare secrete doar un Ukraina, au si in Georgia, asta se stie, si lucratorii au imunitate diplomatica, ca sa nu poti sa ii iei la intrebari. De ce nu fac labs la ei acolo? Sau in Mexic? Pai sa vina la ei biologicele lor?
Mi se pare ca au zis ca au si colectie de virusi, dar asta nu mai stiu exact unde am auzit, vezi doamne sa faca antidoatele.

Cred ca iti este clar, faptele o arata.
Ca sa te mai intreb asa retoric, de ce in SUA nu a fost gripa aviara, porcina?! Doar la noi si in UE sau in alte parti, ca sa ne f noua productiile, mai ales la noi s-a dorit asta de catre UE (si UE e condusa de SUA).
Ce, noi nu suntem in stare sa crestem porci, gaini, pui, oi, capre, grau, porumb, cartofi?! Trebe sa importam?

| suntserios a răspuns (pentru Mosotti):

Trebuie sa fii puțin tâmpit sa crezi ca sua isi distruge economia de una singura doar ca sa o distrugă si pe cea a Chinei. Dar tu par sa detii multe informații secrete. Esti amuzant.

| Mosotti a răspuns (pentru suntserios):

Eu nu am zis ca sigur, am zis doar ca in procente mari e asa, deci imi asum sa gresesc.
Da tot nu ai zis de unde stia consilul bancii mondiale ca va fi pandemie, de ce Gates formase asigurari pandemie?! De ce n-a facut asta acum 10 ani.
De ce SUA au n laboratoare prin est, si nu la ei.

Ar fi bine sa fiu doar amuzant, mi-ar place si mie sa nu am dreptate.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Surpriza, profesorul tau de fizica nu e atat de inteligent pe cat crezi...

| J0B0MAT a răspuns:

Mda, că armata americană nu mai avea cu cine să își satisfacă nevoile decât cu două minore din Caracal. Total plauzibil.

| J0B0MAT a răspuns (pentru J0B0MAT):

Everyone has a dark side.

| morfeo a răspuns:

Are nevoie de un control medical la cap acest profesor