| Th3Unknown a întrebat:

Ce spuneti despre ce se intampla acum in conflictul Israel-Iran-America si restul tarilor din orientul mijlociu? Ce se va intampla in urmaotarele luni?

8 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Ce se va intampla nu e bine definit.Dar iti spun ce as vrea eu sa se intample,si anume,sa existe pe lume o tara mai putin,Israelul sa fie ras pana la cenusa,pentru ca e o natie canceroasa, ingamfata pana peste masura si periculoasa pentru bunul mers al lumii ce inca mai e sanatoasa la cap si nu doreste ca omenirea sa fie colonie iudeo-americana.

Ceea ce se va intampla insa, va fi atacarea Iranului de catre marele si iubitul presedinte mormon, vierme corporatist Mitt Romney, tripatul cu aspiratii de imperialism.Bineinteles,sub un pretext.Videoclipul acela despre Mahomed,recent iesit, a facut exact ceea ce era intentionat sa faca, a scarmanat periculos de mult căcatul in zona "lipsita de democratie", sau mai usor spus, in cea unde americanii au interese.

| Th3Unknown explică (pentru Dumnezău):

Lovendal?

| Dumnezău a răspuns (pentru Th3Unknown):

De ce spui asta,doar pentru ca nu suport Israelul si America si ingamfarea unui trepadus ca Netanayahu,ce confunda intreaga lume cu doar doua natii, anume Israel si SUA?

Si, da, va fi razboi, daca ajunge Romney presedinte.Asta o spun inca de cand a intrat in primaries la GOP personajul asta hidos, e pus pe razboi si distrugere.

| Th3Unknown explică (pentru Dumnezău):

Macar Obama nu spunea totul pe fata.Din doi rai trebuie ales cel mai putin rau.Si in mare marte sunt de aceeasi parere ca tine.

| Dumnezău a răspuns (pentru Th3Unknown):

Ideea cu "raul cel mic" este un produs exclusiv al democratiei moderne,democratia televizata,asa cum ii zic eu,ce face in asa fel,incat sa prezinte mereu,in actul final,doua mediocritati supreme,care sa reprezinte un electorat asemeni lor.Iar Obama nu va ataca Iran si Siria decat cu un bun pretext,Romney o va face fara nicio motivatie,doar vesnica placa ce-au folosit-o ambii Bush cu "war on terror", teroare, bineinteles, fie inexistenta, fie tocmai de catre US agitata. Obama e si el periculos.Nu odata si-a pus problema desfiintarii pentru al doilea amendament si colac peste pupaza, si dronele au prosperat in mandatul lui, si libertatea oferita DARPA si NORAD, a mai venit si NDAA-ul, care incalca libertati cetatenesti.Pana si Santorum era mai bun decat dracii astia doi, macar de el stiam sigur ca-i fundamentalist cretin.

| Zenicide a răspuns (pentru Th3Unknown):

"Lovendal?"

Nu omule, tot ce a zis Dumnezău e adevarat.

| M25M a răspuns:

America si Israelul sunt in aceiasi tabara din aceasta cauza Palestina a pierdut teritorii intregi in fata israelitilor.
In ceea ce priveste America vs Iran vezi America vs Iraq. Iran-ul are petrol si face tranzactii cu mai multe state nu numai cu America, si de cativa ani Iranul a devenit un inamic al Americii. Motivul rumegat de media este ca iranienii ar detine arme nucleare tintind bineinteles Sua si democratia. Ciudat este ca si Israelul are arme nucleare dar ale lor banuiesc ca sunt bune din moment ce sunt mana in mana.
Iraq-ul tot pe acest motiv a fost invadat, ca cica ar detine Saddam arme de distrugere in masa fapt care s-a dovedit a fi fals. Era vorba de petrol si imperialism.
Americanii il condamna pe presedintele Iranului ca tot ameninta America. Cum sa nu ameninte cand in jurul Iranului sunt vreo 50 de baze militare americane.
In viitor cred ca Iranul va fi inevitabil invadat de americani desigur dupa ce America sau ceva care va apartine Americii(o baza militara, o ambasada) va fi "atacata" de iranieni intr-un act de "terorism". Apoi americanii vor face din nou pe victimele si isi vor convinge masele prin media sa atace Iranul.
Vezi atentatele si Iraq-ul.

| Zenicide a răspuns:

Unii spun ca va izbucni ww3 odata ce Israel (USA adica) va ataca Iran. Rusia, China si India au aratat ca vor sustine Iran, chestiile astea le-am verificat si eu si sunt adevarate. Nu stiu in ce masura ne va afecta asta pe noi dar un razboi oriunde intodeauna e groaznic.

USA a urmarit asta de la inceput cand au invadat Libia, Iraq, Afganistan si Yemen iar acum practic au forte peste tot langa Iran. Eu nu mai am niciun dubiu ca vor ataca Iranul in curand probabil ina cest an sub un pretext jalnic precum pericolul nuclear imens pe care Iranul il reprezinta etc.