| bruneta_9895 a întrebat:

O prietena de-a mea crede in mos craciun zice ca ea la ea a venit mosul ca toata familia era la masa si nimeni nu putea sa puna cadourile sub brad.si eu i-am zis ca ezista spiritul sa daruiesti cadouri dar ea imi spune ca a venit la ea... voi credeti?

Răspuns Câştigător
| papatukjatlekjulk a răspuns:

Eu zic sa crezi in Mos Craciun cat esti inca mic! Cand afli ca nu exista, nimic nu mai are acelasi farmec:pe (cel putin asa a fost in cazul meu).

6 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Normal! De ce sa nu crezi? De ce sa te intristezi singura? Faci vreun rau daca zici (formal) ca Mos Craciun exista? Nu prea cred. deci, da cred. Mos Craciun exista. happy

| Leea1234 a răspuns:

Mos craciun exista!
eu cred in el...anul acesta i-am cerut un telefon mobil (nokia 5800)si se va supara daca nu cred in el, asa ca...mosule te astept, eu cred in tine!
(sper sa ma auda, desi nu prea cred ca s-a dus sa arunce gunoiul!)

| oana23madrid a răspuns:

Cand eram mica asteptam cu nerabdare sa vina mosul ce sentiment placut acum nu mai e la fel exista mos craciun dar numai pentru cei mici

| adelutza_9680 a răspuns:

Cred ca este bine sa spui ca Mos Craciun exista.Cand afli ca nu exista nu mai este acelasi farmec specific Craciunului.Eu zic sa o lasi sa creada in el, iar apoi v-a afla si ea adevarul.Este bine sa crezi in Mos Craciun, chiar daca sti ca nu el iti aduce darurile mult iubite.

| bruneta_9895 explică:

Da ai dreptate cand eram micuta...era mai super...si la 10 ani mami mi-a spus si nu mai este super

| loundy a răspuns:

Pentru mine Craciunul nu a mai fost niciodata la fel de cand am aflat ca mosul nu exista. Eram asa entuziasmata tot ajunul, ma trezeam cu noaptea in cap sa vad cadourile si nu intelegem cum destie exact ce vreau. Niciodata nu o sa mai fie la fel de frumos Craciunul