| Lelia18 a întrebat:

O sa radeti de intrebarea meahappy
Vi s-a intamplat ca atunci cand dormiti, un vis sa aiba continuitate, timp de mai multe luni?
De cateva luni visez ca ma plimb printr-un castel situat intr-o padure. Sunt singura in acel castel, imbracata intr-o rochie medievala si nu se aud decat pasii mei...
Imi amintesc ca in primul vis am intrat intr-o o sala plina de oglinzi... iar, cum treceam de cate o oglinda, auzeam cum se sparge cu un zgomot infernal, in spatele meu. Dar, nu ma speria acel zgomot de sticla sparta!
Alta data, in acelasi castel... am strabatut un culoar plin de armuri. Erau si de o parte si de alta a culoarului... Simteam ca sunt privita, din acele armuri! Dar nu simteam nici un fel de frica sau panica. Eram curioasa sa mai deschid o usa care o vedeam in fata mea.
Acum vreo 2 luni m-am visat din nou in acelasi castel. O sala de bal, si doar eu in accea sala. Cred ca eram fericita, ca incepusem sa dansez... cel putin cu acest sentiment m-am trezit dimineata.
Ieri noapte... din nou! Acelasi castel, pe care, parca incepusem sa il cunosc bine. M-am visat ca ma plimbam pe niste alei, iar din arbori imi cadeau pe par numai petale albe de flori.
Oare ce sa insemne aceste vise? Sunt parca ca un serial! Vi s-a intamplat si voua?

13 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Interesanta intrebare. nu mi s-a intamplat pe perioada asa lunga, dar mi s-a intamplat sa am vise care sa se lege de la o noapte la alta. Mi s-a intamplat foarte des insa sa am un vis obsesiv legat de un moment din copilarie, poate chiar un vis ciudat in care bunicii mei care au murit amandoi ma leagana pe o patura in curte si in momentul in care cad de pe patura ma trezesc..am visul asta de cand eram micuta(6-7 ani) si inca se mai repeta in unele seri, la fel de clar si lucid ca acum 10 ani.

| Lelia18 explică (pentru whatevernvm):

Mercy Gabriela pentru coment! Cred ca sunt momente importante din viata noastra, pe care creierul nostru le-a arhivat undeva... Pe urma, mereu in vis, ni le scoate la iveala!
Dar in acest vis al meu e altceva... el nu se repeta ca vis.
In acest vis ramane doar scenografia mereu...doar acest castel, caruia ii deschid poarta si prin care ma plimb. Dar, de fiecare data, e deosebit... si descoper lucruri noi.
Sincera, sunt curioasa! Oare o sa ma mai visez in acel castel? Si ce surprize imi va mai oferi? OMG... cred ca sunt prea visatoare!

| whatevernvm a răspuns (pentru Lelia18):

Hmm cred ca e interesant "filmul" tau, eu abia as astepta sa adorm sa vad ce urmeaza

| Lelia18 explică (pentru whatevernvm):

Dar nu stiu...happy Sunt curioasa si eu. Oare va continua acest vis? Sincera, imi place sa ma visez in acel castel, sa-i dechid portiile, sa ma plimb prin camere si sa descoper lucruri noi. E ceva ireal intr-adevar... dar de unde vine acest vis?
Gabriela, daca o sa mai visez ceva din"film", te anunt!

| Miauti a răspuns:

Din punctul meu de vedere semnifica niste etape de maturitate. In primul rand vei primi niste mentiuni onorifice,... stiu si eu. poate iti declara iubitul dragoste eterna:-)... oricum din al punct de vedere pare sa aiba o semnificatie negativa. as ca fi pregatita.

| Lelia18 explică (pentru Miauti):

Daaaaaa, dragoste eterna mi-a declarat iubitul chiar ierihappy... Cand mi-a facut cadou o pereche de cercei ( stiind, ca nu am gauri in urechi). Si mi-a si spus, daca il iubesc, trebuie sa ii port... dar asta e alta treabalaughing
Dream, de ce ma sperii cu o semnificatie negativa a acestui vis care continua ca un serial? In plus, intrebarea mea a fost... "vi s-a intamplat si voua?" si nu mi-ai raspuns.

| shadow72 a răspuns:

Da ce dracu visezi tu...seria "game of thrones"

| Lelia18 explică (pentru shadow72):

Shadow, cred ca ai 72 de ani, ori esti nascut in '72, dar nu conteazahappy Eu am 18 ani! Am descoperit acest site azi dimineata. Mi-a placut, ca aici am vazut multi oameni de bun simt, si care intr-adevar incearca sa raspunda la niste intrebari pe care ni le punem, si speram sa primim un raspuns...
Nu esti in stare sa dai un sfat? Lasa deoparte acest tip de comenturi! Te desconsideri singur! Te pup, si nu fi suparat pe minehappy

| Alcyon a răspuns:

In adolescenta si eu aveam astfel de vise lucide. N-as putea sa spun insa, ca au vreo semnificatie deosebita. Poate ca esti atrasa de decorurile medievale iar mintea ta tot revine la acel cadru, imprimat in subconstient.

| andrei1237 a răspuns:

Da si eu am avut multe astfel de vise dar mi-au trecut.De obicei, cand ma simteam rau apareau!

| Picasso a răspuns:

Woow, vad ca nu sunt singurul ciudat de pe aici, asta ma face un pic sa zambesc!

| JohnnyWylde a răspuns:

Mi s-a intamplat sa am acelasi vis cateva nopti la rand. Nimic special.

| ClauditaSmile a răspuns:

Se intampla lucuri ciudate cu visele. Orice e posibil