| Joker3134 a întrebat:

Oamenii de la tara sunt mai saraci că cei de la oraș, de ce?

Răspuns Câştigător
| mentholinks a răspuns:

Pai dupa ce a picat comunismul, agricultura, adica baza veniturilor satelor s-a dus in cap, iar muistii astia de politicieni n-au facut nimic.

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce inseamna saraci?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Joker3134):

Daca ai de mancare, mai ai nevoie de bani?

| RKBlue a răspuns (pentru RAY):

Nu RAY. Daca ai mancare nu ai nevoie de bani.
Eu, de exemplu, sunt un caz anormal care are nevoie de bani ca sa calatoreasca si sa cumpere lucruri inutile, ca cartile. rolling on the floor
Dar oamenii normali nu au nevoie de bani cat timp au mancare.(Asta suna a ceva ce ar spune Garfield)

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru RKBlue):

Eu m-am referit la altceva, doi oameni batrani care au pamant si traiesc din asta numai au nevoie de multi bani, asta era ideea, dar tu in contextul tau ai dreptate, bine multi au o pensie sau ajutor social

| RAY a răspuns (pentru Joker3134):

Pentru ca au salari omule, la sat stau batrani care un venit mic

| RKBlue a răspuns (pentru RAY):

Mi-am dat seama la ce te referi.
Dar un pic de sarcasm si putina rautate intr-un raspuns nu au omorat pe nimeni, nu? rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru RKBlue):

Din contra apreciez sarcasmul, si mi ai adus un zambet

| RKBlue a răspuns (pentru RAY):

Atunci mi-am facut treaba!
Mai trebuie sa gasesc pe cineva cu care sa ma cert si pot dormi linistit. rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| RKBlue a răspuns:

O PARTE din oamenii de la tara, sunt mai saraci decat UNII oameni de la oras, datorita deficitului de locuri de munca, infrastructura proasta si lipsa de oportunitati si investitori.
Nu toti oamenii de la sat sunt saraci.
Langa orasul meu sunt 2 sate apropiate.In ambele poti vedea multi oameni care nu sunt deloc saraci, dar si unii oameni care sunt mai saraci.
Dar depinde cum consideri saracii.
Cineva care nu are o casa sau cineva care are una dar nu o poate intretine din lipsa banilor?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că nu au canalizare, drumuri asfaltate, gaze. În unele sate sărace nu există nici apa de la robinet.

| troleibuz a răspuns:

In bani poate. Dar daca au cal sunt destul de bogati. Un cal costa cat o masina. Sunt parti unde exista multa saracie pentru ca nu au locuri de munca si lucreaza cu ziua pe unde apuca. Si sunt parti unde oamenii au gospodarii mari.