| chiftelutacrocanta a întrebat:

Oare ce simtim in prezent e o ciorba de amintiri, de simturi prezente si de ganduri de viitor? De ce isi baga viitorul si trecutul ghearele in prezentul meu?

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Fără să te gândești la viitor vei ajunge un nimeni iar tu cel din viitor va suferi pentru asta căci nu va mai putea face nimic. Cât despre trecut uneori trebuie uitat deși îmi place să păstrez în suflet tot ce a avut impact asupra mea. E frumoasă și nostalgia trecutului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trecutul vrea sa te traga in jos, viitorul te omoara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trecutul te urmareste, din trecut reflectezi la viitor, dar faza ca trecutul iti transmite clipele mai putin bune, facandu-te sa crezi ca asa va fi si viitorul tau. Asa ca cel mai bine este sa inveti sa-ti controlezi mintea, sa devii tu insuti o Zeitate, CREDE IN TINE! Nu spune "poate se va intampla", "poate voi avea un viitor stralucit" ci spune "cu siguranta se va intampla!"; "cu siguranta voi avea un viitor stralucit si voi excela in tot ceea ce imi propun!". Pana atunci sa nu regreti nimic niciodata, sa fii sincer, dar in indoieli sprinten! Ia decizii cat mai multe si gresite! Deciziile luate gresit si pe moment se dovedesc a fi cele mai bune.