| chiftelutacrocanta a întrebat:

Oare daca privim cu atentie caracterele oamenilor de care ne place si caracterele oamenilor de care nu ne place putem reusi sa ne cunoastem mai bine pe noi insine?

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Dacă ești în stare să îi gestionezi pe alții în timp ce te gestionezi pe tine, da.

| Mayhem666 a răspuns:

Nu. Daca ne analizam caracterul nostru putem sa ne cunoastem mai bine, eu de aproape 21 de ani incerc sa ma cunosc, si inca nu stiu decat 90 % despre mine. Nu ma cunosc in totalitate, mai sunt parti din mine pe care inca nu le cunosc, ma refer la caracter, mentalitate, personalitate si chestii care tin de psihicul nostru, nu de fizicul nostru. La fizic ma cunosc destul de bine, dar la partea psihica inca mai am de explorat, ca sa ma cunosc mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Nu e prea mult, poate putin prea mult, dar totusi 80 % sigur ma cunosc.

| CatalinVictor1985 a răspuns:

De multe ori caracterele celor pe care-i nu-i placi sunt mai bune decat caracterele a celor pe care-i cunosti asa ca in modul asta te cunosti mai bine cu siguranta

| Juviia a răspuns:

Nu.Nici măcar nu mă cunosc pe mine însumi, nu știu ce-mi poate fleanca.