| anonim_4396 a întrebat:

Oare de ce femeile care nu au avut un talent special și au devenit faimoase numai din cauza imaginii de "sex-simbol" sunt sunt asa idolatrizate in zilele noastre și admirate de alte fete? De exemplu, Marilyn Monroe. Nu era o actrița bună, nici nu prea știa sa cânte, plus ca era o femeie ușoară și se culca cu toți bărbații, inclusiv președintele și frate-su, chiar și terapeutul ei. Mereu avea același rol în toate filmele ei, o proasta vulgara. Ori Briggite Bardot, nici aia nu prea o avea cu actoria, noroc ca mai aveau aia nevoie de femei care sa joace în roluri senzuale.
De ce lumea idolatrizează și ridica în slavi acest tip de femeie? Ușuratica și vulgara? Chiar asa înapoiata a ajuns lumea in care trăim?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pt ca arata bine ala e motivul cheie. Toate stricatele sant elogiate

| anonim_4396 explică (pentru mgtow):

'' Toate stricatele sant elogiate'' bine spus!
Dar trebuie sa ne gandim ca femeile astea, pe langa ca n-au nimic in cap si tot ce au in jur se bazeaza pe vulgaritate, mai sunt si c'rve. Se culca cu culcau cu 4 in fiecare zi dar totusi sunt idolatrizate si vazute ca ''bune modele de urmat''

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai doar femeile de pe atunci le "idolizau" ca nu multe ajungeau asa cunoscute.

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa le comparăm pe alea de atunci cu astea de acum.Fiecare face ce vrea in viata privata si nu are nimeni de unde sa stie daca nu cumva aceste femei au încercat să aibă o relație de fapt si sa batut joc de ele.Dar indiferent de ce si cum a fost, macar alea nu imbiau femeile si copitele sa fie dame de companie, sa se opereze până la putrezeste carnea pe ele, sa faca pe protestele ca sa atraga fotbaliști celebri si sa mai faca si ele bani de o pâine, sau sa stea doar boite de parca au o a doua fata peste a alor.
Cele de pe timpuri nu au fost chiar atat de vulgare si panarame ca multe din zilele noastre.Iar daca stai si te uiti mai atent fizic la acele actrițe realizezi ca nu e chiar atata vulgaritate in tinute si mai ales in corp.Macar alea promovau un corp normal, pe care îl au majoritatea femeilor nu chiloți cu pushup, burtiere ce le strâng matele, sau plastic băgat sub piele, erau naturale si dădeau o stare buna si altor femei prin faptul ca le arata cum e realitatea fara poze modificate sa creeze complexe unora ce poate nu au avut norocul sa se nasca perfecte sau celor ce cred ca de fapt ele chiar sunt perfecte si in realitate.

| Sofer a răspuns:

Puterea femeii. Care arata bine au potențial mare.

| anonim_4396 explică (pentru Sofer):

Nu exista ''puterea femei'' si nici potential. Numai femeile care nici nu au inteligenta sau o menire anume fac chestia asta, adica sa se bazeze numai pe corp.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Erau actrite bune, deoarece prezentau ce se cerea.
Dar astazi ce vezi pe TV? Toate fufele - vorba cuiva - pe care nu vreau sa le numesc. Si mai auzi pe prezentatori: o artista, o cantareata etc foarte cunoscuta... Dar vezi o manelista agramata la care multi apreciaza cum isi misca fundul in ciuda p..., nu cum canta.

| anonim_4396 explică (pentru CodrutElian1990):

Actrite bune? Marilyn care isi uita replicile si in toate filmele a jucat numai femei usoare. ''Dar astazi ce vezi pe TV? Toate fufele''
Asta era si pe atunci si asta va fi si pe viitor.Pacat ca femeile adevarate care muncesc respectabil si au o frumusete naturala, care nu au nevoie de vulgaritate si p'rno ca sa se remarce nu primesc niciun fel de atentie dar fufele de genul Monroe si Bardot primesc toata viata si inca si dupa moarte.
Audrey Hepburn, o doamna adevarata! Frumoasa si desteapta! Nu a avut nevoie sa se imbrace sumar sau sa joace in filme erotice pentru a ramane o personalitate cunoscuta!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

In arta, indiferent de ramura, nu-i de ajuns sa muncesti. Mai trebuie sa fii inzestrat cu talent.
Vulgaritatea face parte din viata cotidiana. aca o ascunzi nu o elimini.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Păi și ăla e un talent.
Pentru că așa sunt majoritea oamenilor și le i-au ca un model, plus trage bine la bărbați sexualizarea. Chiar și astăzi printre cele mai cunoscute femei sunt Mimi și Marilu.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta nu e talent.Asta e un pacat si o protie mintala, lucruri tampite inventate de societate. Nu cred ca le putem numii pe alea,, cunoscute'' ori sa le comporam cu fufele de Monroe si Bardot.