| Allhambra a întrebat:

Oare sunt singura care uraste tentativele tuturor ciudatilor (si nu numai) de a agata fete pe retelele de socializare si mess?
Nu e clar ca un baiat/barbat fara probleme traieste in viata reala si nu se ascunde in spatele virtualului?

Răspuns Câştigător
| Angelindeed a răspuns:

Nu am niciun motiv să ma simt flatata, mă simt jignita.
Mereu mă gândesc că am spus undeva ceva foarte aiurea daca am atras atenția unor asemenea oameni.
Prefer nebăgată in seama, o viață fără drame decât să îmi scrie unu care crede că "daca ieși din casa îmbrăcată nu știu cum meriti chestii".
Ai gandire de violator și te mira respingerea.
Fetele sunt de la 10 km dubioșii daca sunt puțin trecute prin viata. Spre norocul lor.

28 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca urai asa ceva, nu ai fi postat intrebarea.

| Allhambra explică (pentru darrio2007):

Care e legatura?

| darrio2007 a răspuns (pentru Allhambra):

Exact aia de care spui. Urasti pentru ca probabil a incercat cineva sa te agate si nu a facut-o prea frumos.

| Drimmero a răspuns:

Societatea s-a digitalizat foarte mult, retelele de socializare sunt create cu scopul de a socializa, unele sunt strict pentru dating, sex bla bla. Pe acele retele de socializare se afla si foarte multe fete/femei, chiar si ele au probleme si se ascund de viata reala? Sa nu uitam cu foarte multe discutii se dau pe internet chiar si dupa va cunoasteti fata-n fata, asta daca nu puteti fi unul langa altul tot timpul. Daca unul incearca sa va agate fata-n fata e dubios, daca unul va da mesaj pe net e distrus, inainte cum crezi ca se cunosteau oamenii? Tot prin abordari, am mai zis-o, depinde foarte mult cine va abordeaza si cum o face, asta poate face diferenta intre o abordare ok si un mare fail. Nu cred ca ai prins mIRC-ul, ala a dat startul agatatului pe net, nu mai judecati chiar orice actiune atat de aspru pentru ca sunt situatii si situatii.

| Mosotti a răspuns:

Nu e clar deloc, pentru ca de multe ori cand vrei sa te cuplezi iar dupa o anumita varsta, mai greu gasesti in real parteneri liberi, asa ca te duci undeva unde toti vor acelasi lucru, daca se plac, se vad in real si aia e.
Ca poti sa fi avut relatie inainte si sa fi divortat.

Sigur ca-s si ciudati pe acolo, dar nu doar, un amic frumusel cu care faceam sala, neciudat de 27 ani a intrat pe sentimente, ro si-a gasit 4 gagici care-l placeau, cu una e si acum.
Ca in real erau mai toate cuplate. Au schimbat telefoanele, s-au vazut in real si aia e.

| LoveSleep a răspuns:

Daca te agata online e dubios.
Daca te opreste pe strada e obsedat.
Daca e inalt e naspa.
Daca e scund e naspa.
Daca e arogant nu e ok.
Daca e timid nu e ok.
Daca e sigur pe el vrea doar sex.

Mai continui? Pot s-o tin asa toata ziua.

Ideea e ca aveti majoritatea 35769 de motive pentru care nu ati vrea un tip, dar in cele din urma, mai toate sfarsiti cu niste burtosi urati, cu 4 clase, soferi pe tir. Ceva se rupe pe parcurs.

| Allhambra explică (pentru LoveSleep):

Am zis doar ca-mi displac tentativele de agatare online. N-am zis ca m-ar deranja daca ma opreste pe strada, dar asta nu inseamna ca trebuie sa stau de vorba cu el, daca dupa primele propozitii imi dau seama ca nu e nimic de capul lui.
Restul chestiilor pe care l-ai spus, tin de preferintele fiecareia. Nu e normal ca atunci cand alegi sa ai motive pentru care sa nu vrei un anumit tip? Ce e gresit?

| J0B0MAT a răspuns:

Uite bine de ruși că au scos rețelele astea de socializare. Chiar e un lucru bun.

| Mosotti a răspuns (pentru J0B0MAT):

Rusii sunt tampiti la faza asta ca au scos retelele de socializare.

| J0B0MAT a răspuns (pentru Mosotti):

Ruşii sunt tâmpiţi în general.

| Mosotti a răspuns (pentru J0B0MAT):

Cam da sincer, sunt cam tembeli, aia de rand beau de uita de ei, si femei si barbati. Mi se pare ca cei mai multi betivi acolo erau, se zicea acum ceva ani in urma.
Dar am auzit ca-s cam rai ca ungurii, nu am fost acolo sa vad, dar asa am auzit.

Daca or sta si ei pe retele de socializare si pe matrimoniale, nu stiu.

| Emma30555 a răspuns:

Majoritatea sunt ciudați sau cu probleme dar mai sunt si exceptii. Treaba asta cu online ul pentru unii functioneaza, dar cred ca trebuie sa te pricepi că sa poti sa faci o selectie

| oglindasultanului a răspuns:

Baietii sunt prea lenesi, cei imperfecti din punct de vedere fiziologic aleg sa traiasca virtual. Lenea este totusi rezultata din traume, traind intr-un spatiu toxic/traumatizand, persoana (fie ca este fata sau baiat) alege sa se refugieze online unde isi poate mentine o imagine construita de sine in paralel cu pericolul realitatii.

| wildthing a răspuns:

Dar fetele...ce cauta pe retelele de socializare?winking Stiu stiu, in nici un caz nu sunt acolo ca sa fie agatate!winking

| Hammurabi a răspuns (pentru wildthing):

Probabil a agăța cu a socializa (a prospecta piața laughing ) nu e chiar același lucru.
Zic și eu. Nu prea mă pricep la chestiile astea în "virtual" și nici nu-mi plac.

| Angelindeed a răspuns (pentru wildthing):

Eu stau cu prietenii mei pe rețele sociale, nu ca sa fiu agățată. Nu toată lumea poate sa se vadă cu prietenii zilnic. Comunicarea la distanta e normala.

| Anonim67377882 a răspuns:

Pai si atunci de ce ti-ai mai facut retele de socializare? Si de ce mai postezi poze pe ele? Nu sa agati? Nu stii ca exista profil privat sau sa alegi cine iti da mesaje?
Nu poti da vina pe barbati daca te abordeaza. Chiar daca unii tii se par ciudati esti singura responsabila pentru asta. O data ce te expui suporti consecintele... Nu poti atrage numai pe cine vrei tu vor fi si unii ciudati sau cum le spui tu. E vina ta daca te imbraci provocator si iesi din casa imbracata de parca ai fi pregatita sa intre ceva in tine.
"Un barbat fara probleme traieste in real" - sau a obosit sa mai incerce pe relelele de socializare deoarece unele sunt bolnave sau au tupeu numai in taste sa ii numeasca ciudati/ ratati/ sobolani sau alte cele.

| Utilizatorlove31 a răspuns (pentru Anonim67377882):

La ce ai scris acolo, este clar că faci parte din categoria virginilor pe care nu-i vrea nimeni pentru că sunt urâți iar asta te frustrează, ești bolnav

| Cheo0S a răspuns (pentru Utilizatorlove31):

Da clar nu mai pot de frustrare ca nu ma vrea nimeni care nici macar nu ma cunoaste. Plang noaptea in perna.
Nu-mi dai si mie o poza sexy frumi mea? Sa vad cat de b0noaca esti.

PS : ignor rolling on the floor la ce sa ma astept.

| Angelindeed a răspuns (pentru Anonim67377882):

Nu trebuie sa te îmbraci provocator sa te bage ciudații in seama.
Eu nu am nicio poză cu mine și tot sunt abordată.
Voi ați da și într-o groapă dacă ați simți că e de sex feminin.
Atât sunteți de duși.

| Anonim67377882 a răspuns (pentru Angelindeed):

Ar trebui sa te simti flatata ca se baga cineva in seama cu tine indiferent daca sunt mai ciudati. Dar n-ai sa-ti dai seama de asta daca nu esti de sex masculin. Si n-o sa se bage nici dracu in seama cu tine si daca esti frumos.

| Anonim67377882 a răspuns (pentru Angelindeed):

Unde am spus eu ca meriti chestii... Pai daca te imbraci normal ca o femeie normala(adica sexy) nu te poti plange ca de ce te abordeaza anumiti dubiosi cum le spui tu. Si pe mine m-au abordat unele mai ciudatele/sau anumiti gay, dar nu le pot reprosa nimic si da ma simt flatat indiferent cum e persoana respectiva.

Nu ma mai mira nimic, dar daca tu te simti jignita ca se uita unul la tine ar trebui sa-ti faci un consult psihiatric.
Yeye am mai auzit asta, cand o sa-mi repsoseze o femeie matura trecuta de 35 de ani ca sunt dubios si ma uit ciudat la ea atunci o s-o cred si pe asta. Pana atunci weekend placut.

| Anonim67377882 a răspuns (pentru Angelindeed):

Iti iei batic si fusta pana la genunchi si gata. Ai scapat de multi dubiosi.

| Angelindeed a răspuns (pentru Anonim67377882):

Nu, nu scapi, se vede că nu înțelegi că nu e vorba despre haine. In țările arabe au loc cele mai multe violuri, și femeile se îmbracă din cap până în picioare, li se vad doar ochii.

Citește niste cărți, o sa îți dezvolte empatia și gândirea.

Vârsta de 35 de ani nu zice nimic despre maturitatea cuiva.
Unii oameni sunt prosti toată viața.

| Anonim67377882 a răspuns (pentru Angelindeed):

In tarile arabe erau batute si violate alea numai daca inselau si-si faceau de cap. Ce nu pot spune ca nu si-o meritau.

Nu te interesa tu de empatia mea, e selectiva fata de foarte putine persoane.

Si in plus un viol sau abuz nu se intampla asa din senin, pot avea empatie fata de o fetita daca ii se intampla ceva dar cate femei am intalnit eu care si-or luat-o in mufa, crede-ma ca nu simt nici cea Mai mica urma de empatie happy

| oglindasultanului a răspuns (pentru Angelindeed):

Diferenta dintre musulmani si crestini este ca musulmanii isi vad de treburile personale, nu se baga in ale altora. Culmea, cand vorbim scoatem din propriul nostru CAP, experientele noastre de viata sunt in capul nostru, cand vorbim dspre oricine altcineva ne folosim acest cap.

| oglindasultanului a răspuns (pentru Angelindeed):

Daca te afli pe acelasi spatiu unde ei joaca jocurile lor sociale, automat se vor lega de tine fie ca esti sau nu ca ei, ei fac asa cu toata lumea, acela este comportamentul lor fata de toti oamenii. Dar daca nu esti ca ei, iti iei o mare teapa de credula. insotita de bataie la final.

| oglindasultanului a răspuns (pentru Anonim67377882):

Si apropo, are dreptate nu este de vina doar stilul vestimentar, ci si comportamentu indraznet al unora care "provoaca" folosind un limbaj neadecvat face scenarii in capul "violatorului" atunci el se comporta ca si rolul din "filmul" care se produce in capul lui.

| Angelindeed a răspuns (pentru Anonim67377882):

Nu am niciun motiv să ma simt flatata, mă simt jignita.
Mereu mă gândesc că am spus undeva ceva foarte aiurea daca am atras atenția unor asemenea oameni.
Prefer nebăgată in seama, o viață fără drame decât să îmi scrie unu care crede că "daca ieși din casa îmbrăcată nu știu cum meriti chestii".
Ai gandire de violator și te mira respingerea.
Fetele sunt de la 10 km dubioșii daca sunt puțin trecute prin viata. Spre norocul lor.